wtorek, 21 listopada 2023 08:24

7 zdrowych nawyków dla pięknych włosów: poradnik trychologiczny

Autor Artykuł sponsorowany
7 zdrowych nawyków dla pięknych włosów: poradnik trychologiczny

1. Nie śpij z mokrymi włosami

Mokre włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego jeśli nie dosuszysz włosów, nie kładź się spać. Włosy w kontakcie z poduszką lub ręcznikiem, rozłożonym w celu jej ochrony przed wilgocią, przedostającą się z mokrych kosmyków poddawane są tarciu, co powoduje uszkodzenie ich struktury na całej długości. Dla zdrowia włosów oraz ich doskonałego wyglądu (po nocy z mokrymi włosami obudzisz się z wyjątkowo niesfornie ułożonymi pasmami) zasypiaj po wysuszeniu włosów. Suszenie dla zdrowia włosów powinno odbywać się naturalnie lub przy użyciu chłodnego powiewu suszarki.

2. Dobierz odpowiedni szampon, odżywkę oraz maskę

Pamiętaj o ważnej zasadzie, którą określa każdy dobry trycholog Kraków, a mianowicie by dobierać szampon do skóry głowy, natomiast odżywkę oraz maskę do typu swoich włosów. Dzięki stosowaniu tej prostej zasady zadbasz o dokładne oczyszczenie i ochronę skóry głowy. Warto raz w tygodniu stosować peeling trychologiczny, który dodatkowo pozwoli usunąć z niej zanieczyszczenia oraz warstwę sebum. Nakładana odżywka powinna omijać okolice nasady włosów, aby nie wpłynąć na efekt oklapniętej, ciężkiej fryzury.

3. Olejowanie włosów niezbędne dla odżywienia i blasku

Olejek, dopasowany do potrzeb Twoich włosów sprawdza się w przypadku kosmyków o każdym stopniu porowatości. Dzięki regularnemu olejowaniu, nastawionemu szczególnie na końcówki włosów zapobiegniesz ich przesuszeniu, łamliwości i wypadaniu. Stosowanie olejku, zarówno w postaci skoncentrowanej jak i jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych jest niezbędne szczególnie dla właścicielek włosów długich.

4. Poprawiaj ukrwienie skóry głowy

Dbając o prawidłowe ukrwienie skóry głowy pobudzasz mieszki włosowe i tym samym pozwalasz na prawidłowy wzrost włosa. Wykonywanie masażu głowy najlepiej przeprowadzać podczas mycia włosów i skóry głowy oraz wieczorem, jako rytuał pielęgnacyjny przed snem. Wmasuj wtedy w skórę głowy i włosy wcierkę o łagodnym, roślinnym składzie i opuszkami palców rozprowadzaj ją, wmasowując przez kilka do kilkunastu minut.

5. Unikaj zbytniego przetłuszczania skóry głowy i włosów

Nadmiar sebum niekorzystnie wpływa na gospodarkę lipidową włosów. Unikaj nadmiernego przetłuszczania, sprawiającego, że włosy nie tylko źle wyglądają, ale są obciążone substancją, która nie odżywia pasm.

6. Nie poddawaj włosów obciążeniom

Ciężkie spinki, gumki do włosów, toppery lub dopinki typu clip-in mogą osłabiać kosmyki, działając obciążająco. Ciągnięcie włosów stopniowo osłabia je i powoduje szybsze wysunięcie się włosa wraz z cebulką. Tego typu akcesoria mogą również powodować uszkodzenia struktury włosa.

7. Dbaj o organizm, odżywiając go - to wpływa na wygląd włosów

Ważnym elementem dbałości o piękno i zdrowie włosów jest unikanie stresu oraz odżywianie organizmu od wewnątrz. Dostarczaj mu regularnie cennych mikroelementów, witamin oraz składników, pozytywnie wpływających na wzrost i budowę włosa. Unikaj żywności wysoko przetworzonej, a także nadmiernej ilości cukru. Unikaj nikotyny i alkoholu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka