czwartek, 2 listopada 2023 12:56

70-latek przechytrzył oszusta! Mężczyzna przygotował na niego pułapkę

Autor Katarzyna Jamróz
70-latek przechytrzył oszusta! Mężczyzna przygotował na niego pułapkę

Mieszkaniec Nowego Targu nie uwierzył oszustom działającym metodą "na policjanta". O sprawie natychmiast poinformował funkcjonariuszy, którzy zatrzymali oszusta.

W czwartek (23 października), w godzinach popołudniowych, do 70-letniego mieszkańca Nowego Targu zadzwonił mężczyzna, który podał się za bliską dla niego osobę. – Podczas rozmowy przekazał seniorowi, że potrącił kobietę, która zmarła i potrzebuje wysokiej sumy pieniędzy na kaucję. 70-latek nie uwierzył w przedstawioną legendę i o wszystkim poinformował policję, nadal pozostając w kontakcie telefonicznym z oszustem – informuje st. asp. Sabina Iskrzycka z nowotarskiej komendy.

Mężczyzna, współpracując z policją, przygotował pakunek ze ścinek papierów oraz materiałowych szmat, który miał imitować wypchaną pieniędzmi paczkę. Następnie udał się we wskazane przez oszusta miejsce. – Po chwili po „paczkę” przyszedł tzw. „kurier” lub „odbierak”, który w chwili przekazania pakunku został zatrzymany przez funkcjonariuszy – dodaje policjantka.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. – Apelujemy do mieszkańców o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, szczególnie tymi, którzy nakłaniają nas do przekazania pieniędzy. Pamiętaj, że przez telefon każdy może być policjantem, córką, wnuczkiem czy pracownikiem banku – przypomina policja.

Źródło: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka