niedziela, 16 lipca 2023 20:20

8-miesięczne niemowlę pod opieką nietrzeźwej matki. Niebezpieczna sytuacja w Zakopanem

Autor Mirosław Haładyj
8-miesięczne niemowlę pod opieką nietrzeźwej matki. Niebezpieczna sytuacja w Zakopanem

W czwartek (13 lipca) policjanci interweniowali w sprawie nietrzeźwej matki, która miała pod opieką 8-miesięczne niemowlę.

Nieodpowiedzialni rodzice sprawujący opiekę nad swoimi dziećmi w stanie, który uniemożliwia jej należyte wykonanie, zatrzymywani są przez policjantów w różnych okolicznościach. Czasami sygnały o takich opiekunach policja otrzymuje od osób, które nie pozostają obojętne. Bywa też tak, że policjanci w czasie patrolowania zauważają nietrzeźwych opiekunów razem z ich pociechami. Wówczas zawsze reagują.

W czwartek (13 lipca) ok. godz. 22:40 oficer dyżurny tatrzańskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młoda kobieta mająca pod opieką 8-miesięczne dziecko jest nietrzeźwa. Opisywana sytuacja miała mieć miejsce w jednej z zakopiańskich restauracji. Policjanci, którzy przybyli do lokalu na interwencję faktycznie zauważyli dwie kobiety siedzące przy stoliku, a obok nich wózek nad malutkim dzieckiem. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 25-letnia matka dziecka ma w organizmie 0.8 promila alkoholu. Wówczas jako sprawującą opiekę młoda mama wskazała obecną obok kobietę. Policjanci również sprawdzili jej stan trzeźwości. I tym razem policjanci mieli do czynienia z osobą nietrzeźwą. Alkomat wskazał bowiem ponad 0.8 promila alkoholu w organizmie.

Ostatecznie interwencję zakończono po krótkiej chwili, przekazując dziecko pod opiekę trzeźwej dorosłej osoby z najbliższej rodziny.

-Przypominamy: Należy pamiętać, o tym, że urlop nie zwalnia nas od dbania o nasze pociechy. Będąc na wakacjach musimy szczególnie na nie uważać. Znajdują się wówczas w zupełnie nowym miejscu, gdzie w zatłoczonych ulicach bardzo łatwo o zagubienie się. Przed każdym wyjściem czy wyjazdem na wakacje warto zakupić i założyć dziecku opaskę z nr telefonu jednego a najlepiej obojga rodziców

-komentują policjanci.

Inf. i foto: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka