czwartek, 4 sierpnia 2022 08:03

80-latka poczuła ból w klatce piersiowej. Na pomoc ruszyli policjanci

Autor Patryk Trzaska
80-latka poczuła ból w klatce piersiowej. Na pomoc ruszyli policjanci

We wtorek (2 sierpnia) policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu sierż. Mateusz Dąbek i sierż. Patryk Gałek pilotowali samochód z 80-letnią pasażerką, która skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Stan kobiety był, poważny, dlatego liczyła się każda minuta.

Policjanci, którzy patrolowali rejon Olkusza zauważyli, jak na ulicy ks. Gajewskiego kierowca opla złamał przepisy w ruchu drogowym i nie zastosował się do znaku zakaz ruchu. Policjanci od razu zareagowali na to wykroczenie. Zatrzymali kierowcę, by zapytać co jest powodem jego zachowania.

Mężczyzna zaczął się tłumaczyć policjantom, że jedzie z Krzeszowic  do szpitala w Olkuszu i wiezie 80-letnią matkę, która ma problemy z oddychaniem. Kobieta skarżyła się również na ból w klatce piersiowej. Od dłuższego czasu miała leczyć się na serce. Policjanci wiedzieli, że w sytuacji, kiedy chodzi o zdrowie i ludzkie życie liczy się każda minuta. Bez wahania więc włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i podjęli szybką decyzję o pilotażu samochodu do szpitala z chorą 80-latką. Dzięki takiej błyskawicznej reakcji kobieta szybko trafiła pod opiekę lekarzy, gdzie zapewniono jej specjalistyczną pomoc.

inf. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje