wtorek, 5 października 2021 12:06

Odwiedziny Marszałka w Poroninie

Autor Edyta Sowa
Odwiedziny Marszałka w Poroninie

Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego wizytował zakończone i trwające inwestycje na terenie Gminy Poronin, które otrzymały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020.

Zakończono prace rewitalizacyjne w Poroninie oraz ukończono Poroniańskie Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem. Wartość tej inwestycji to ponad 9 milionów złotych, z czego 5,2 mln były to środki unijne.

Jestem pod ogromnym wrażeniem prac, które zakończyły się w właśnie w gminie, obiecująco zapowiada się finisz tych trwających. Bez wątpienia polichromię, którą udało się odtworzyć w Gminnym Ośrodku Kultury powinien zobaczyć każdy i z pewnością miejsce to będzie przyciągało zarówno mieszkańców jak i turystów. Bardzo się cieszę, że tutaj, w gminie Poronin ważna jest tradycja i dziedzictwo kulturowe. W każdej inwestycji, którą miałem okazję zobaczyć w poniedziałek zachowane są elementy regionalizmów

- mówi marszałek Witold Kozłowski.

Marszałek Małopolski wraz z dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Katarzyną Węgrzyn-Madeją wizytowali również zaplanowane w gminie inwestycje drogowe.

info i foto. UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka