czwartek, 24 sierpnia 2023 13:23

AGRO i powiatowe dożynki w pierwszy weekend września w Nawojowej – zapraszamy!

Autor Głos 24
AGRO i powiatowe dożynki w pierwszy weekend września w Nawojowej – zapraszamy!

Kilkuset wystawców, tysiące odwiedzających, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, pokazy strzyżenia owiec, dożynki, a przede wszystkim fantastyczna atmosfera i możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. To wszystko już w pierwszy weekend września podczas wystawy AGRO Nawojowa! Serdecznie zapraszamy!

  • Poprzedni rok pokazał, że wystawa AGRO Nawojowa jest bardzo ważnym elementem sądeckiego kalendarza, nie tylko rolniczego, ale też biznesowego. Komu zależy na świetnej promocji produktów, na zakupie oryginalnych roślin, pysznych wyrobów regionalnych i wszystkiego, co związane jest z rolnictwem – nie może go tutaj zabraknąć – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – W tym roku również mamy wielu partnerów, wiele firm i przedsiębiorców, którzy współpracują z nami i zaprezentują się podczas pierwszego weekendu września w Nawojowej. Już dziś zapraszam do udziału w AGRO Nawojowa 2 i 3 września! Tutaj  po prostu trzeba być.

Powiat Sądecki organizatorem Agro- Nawojowa

Powiat Nowosądecki jest organizatorem wystawy po raz drugi we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej i gminą Nawojowa. Wystawę objęli honorowym patronatem: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i oczywiście starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

  • Wystawa AGRO Nawojowa 2023 ma nie tylko rolniczy charakter.  Jej celem jest stworzenie przestrzeni do spotkań producentów i konsumentów różnego rodzaju produktów. Znajdziecie tutaj Państwo szereg nowoczesnych rozwiązań do domów i ogrodów, nowości z branży mechanicznej, budowlanej, rzemieślniczej i ochrony środowiska, ale także mnóstwo lokalnych smaków i produktów tradycyjnych. W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy też tradycję organizacji Dożynek Powiatowych, co jest okazją do docenienia i pokazania lokalnego dziedzictwa kulturowego – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

A co w programie?

W sobotę startujemy o godz. 9 – imprezę rozpocznie koncert Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lachy”, a o godz. 10 nastąpi oficjalne otwarcie AGRO Nawojowa połączone z występem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, wystąpieniem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i zaproszonych gości. Później posłuchamy zespołów „Czarni Górale” z Przysietnicy, „Dolina Dunajca” i „Piecuchy”. Na godz. 15 zaplanowano wręczenie statuetek w konkursie SĄDECKI LAUR TURYSTYCZNY oraz nagród starosty nowosądeckiego w zakresie turystyki, a następnie - zabawę przy dźwiękach muzyki Zespołu BAJERSI (godz. 16). Wszystko to będzie się odbywać na scenie. W tym samy czasie, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbędzie się konferencja „Apiturystyka szansą rozwoju Sądecczyzny”. Można tam będzie posłuchać ekspertów „od miodu”, a także Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzeja Guta-Mostowego, prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorza Biedronia, starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i prezesa Fundacji „Po Zdrowie Do Natury” Renaty Stelmach. Zakończenie pierwszego dnia wystawy ok. godz. 18.

W niedzielę czekamy na Was od godz. 9.30. Wszystkich powita Zespół Regionalny „Mszalniczanie”, następnie zagra ZR „Siennioki” i ZR „Nawojowiacy”. O godz. 12 na scenie rozpocznie się ceremoniał obrzędowy Dożynek Powiatowych z udziałem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Piątkowioki”. Na godz. 14 zaplanowano pokaz tradycyjnego strzyżenia owiec i wytwarzania oscypków, o godz. 15 nastąpi  rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursach na: Najsmaczniejszą potrawę przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich, Najładniejszą ekspozycję wystawową i Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Nowosądeckiego. Na zakończenie dwudniowej imprezy wystąpi zespół taneczny „RADOŚĆ” z miasta Winnica na Ukrainie (godz. 16).

Współorganizatorami imprezy są także miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji i Rolnictwa, Małopolska Izba Rolnicza, Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka i Polska Smakuje.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka