wtorek, 23 kwietnia 2024 10:37

Akademia Sztuk Teatralnych ma nowego rektora. To uznany aktor

Autor Katarzyna Domagała
Akademia Sztuk Teatralnych ma nowego rektora. To uznany aktor

Dr hab. Grzegorz Mielczarek został wybrany w poniedziałek przez kolegium elektorów na rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Zastąpi on na tym stanowisku prof. Dorotę Segdę.

22 kwietnia na zebraniu wyborczym Kolegium Elektorów dokonano wyboru Rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na kadencję trwającą od 1 września 2024 roku do 31 sierpnia 2028 roku. Rektorem elektem został dr hab. Grzegorz Mielczarek, prof. AST.  Co ciekawe, rektor elekt był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie i Członkinie Społeczności AST, Uczelniana Komisja Wyborcza uprzejmie informuje, iż...

Opublikowany przez Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Dr hab. Grzegorz Mielczarek, prof. AST jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Stuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w latach 2003-2016, gdzie zadebiutował w 2001 r. rolą w spektaklu „Abelard i Heloiza” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. W latach 2017-2019 pracował w Teatrze Polskim w Warszawie, a od 2020 roku jest aktorem Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Współpracuje również z Krakowskim Teatrem Scena STU.

Z AST związał się już w czasach studenckich, kiedy pracował jako asystent m.in. prof. Krzysztofa Globisza i prof. Edwarda Linde-Lubaszenko. Obecnie prowadzi ze studentami zajęcia z przedmiotu „praca nad rolą klasyczną”. W latach 2008-2012 oraz od 2021 roku jest prodziekanem Wydziału Aktorskiego w Krakowie.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka