czwartek, 12 października 2023 16:42

Artur Kozioł: Jeśli państwo zagłosują na nas, to będziemy realizować obietnice, Polska na to zasługuje!

Autor Patryk Trzaska
Artur Kozioł: Jeśli państwo zagłosują na nas, to będziemy realizować obietnice, Polska na to zasługuje!

3 października Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka spotkał się z samorządowcami z Ruch Samorządowy Tak Dla Polski: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Arkadiusz Chęciński Prezydent Sosnowca, by porozmawiać o inwestycjach samorządowych tworzących nowoczesną infrastrukturę edukacyjną i sportową dla mieszkańców.

Spotkanie odbyło się w nowo otwartym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym przy ul. Jedynaka 11, gdzie mieści się nowa Szkoła Podstawowa nr 6 w Wieliczce.

Podczas spotkania goście wizytowali największą inwestycję edukacyjną w Wieliczce w tym roku oddaną do użytku. Mieli też możliwość zagrać towarzyski mecz piłki nożnej na nowym boisku o sztucznej nawierzchni zadaszonym balonem, znajdującym się w przestrzeni nowego Centrum przy ul. Jedynaka w Wieliczce.

– Premier obiecywał w Myślenicach, że będzie dawał pieniądze na infrastrukturę sportową. Obiecywał organizację wielu imprez sportowych, w tym międzynarodowych. Chcę jasno powiedzieć – to tylko obietnice, bo przecież mógł je realizować wcześniej w minionych latach. Są z nami samorządowcy, którzy na co dzień budują infrastrukturę sportową. Którzy organizują świetne imprezy sportowe, w tym międzynarodowe. Jeśli państwo zagłosują na nas, to zadania te będziemy konsekwentnie, nadal realizować w jeszcze lepszej jakości. Bo Polska na to zasługuje! – mówił Artur Kozioł, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

– Premier obiecuje, ale zapomina o tych, którzy ciężko pracowali, żeby stworzyć taką infrastrukturę, jaką tutaj widzimy. Bo przecież to nie burmistrz Wieliczki, prezydent Wrocławia czy prezydent Sosnowca buduje za własne pieniądze, tylko nasi mieszkańcy budują swoją ciężką, codzienną pracą. Pan premier jeździ po Polsce i rozdaje pieniądze, nie patrząc na tych, którzy w naszych miejscowościach, mniejszych i większych ciężko pracowali, żeby taka infrastruktura jak w Wieliczce, Wrocławiu czy Sosnowcu powstawała. Dlatego głosujcie nie na tych, którzy obiecują, tylko na tych, którzy robią i swoim doświadczeniem pokazali, że się da. Nie trzeba obiecywać, trzeba robić, komentował prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

– My nie potrzebujemy Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku. My potrzebujemy normalności każdego dnia. Dzisiaj razem jesteśmy w drużynie samorządowej. Gramy o samorząd, gramy o Polskę. Chcielibyśmy, żeby taka piękna infrastruktura, jaka powstała w Wieliczce, mogła być w każdej gminie, większej, mniejszej. Żeby mogła służyć naszym dzieciom, które biorą udział w treningach, a osoby dorosłe mogły po pracy się na niej relaksować. O to chodzi – o normalność, a nie niestworzone projekty na przyszłość. Wybierzmy normalność. Idźmy 15. października na wybory! – oceniał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka