czwartek, 11 marca 2021 10:53

Awanturujący się w hotelu 33-latek myślał, że dobrze ukrył metamfetaminę

Autor Mirosław Haładyj
Awanturujący się w hotelu 33-latek myślał, że dobrze ukrył metamfetaminę

Blisko 90 gramów narkotyków ukrywał 33-letni mieszkaniec woj. śląskiego, który został zatrzymany przez tatrzańskich policjantów podczas interwencji w hotelu. Prokurator przychylił się do jego prośby, aby karę więzienia zawieszono mu na 2 lata próby.

24 lutego popołudniu policjanci patrolujący ulice Zakopanego zostali skierowani na ul. Chałubińskiego, gdzie w jednym z hoteli miał awanturować się młody mężczyzna. Policjanci już po chwili byli przed hotelem. Gdy zbliżali się do wejścia do budynku, zobaczyli młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi awanturnika podanego w zgłoszeniu interwencji. Podczas legitymowania okazało się, że 33-latek pochodzący z województwa śląskiego jest pobudzony i zdenerwowany. Po kilku minutach wyszło na jaw, dlaczego. W futerale na okulary ukrył narkotyki.

Sprawą 33-latka zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Badanie testerem wykazało, że jest to blisko 90 gramów metamfetaminy. Mężczyzna następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i poddał się dobrowolnie karze roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Został objęty dozorem policyjnym oraz musiał wpłacić poręczenie majątkowe.

Policja przypomina, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara więzienia od roku do lat dziesięciu.

Inf. i foto: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje