wtorek, 28 czerwca 2022 14:00

Aż 15 zarzutów kradzieży usłyszał mieszkaniec Małopolski. Dlaczego aż tyle?

Autor Katarzyna Jamróz
Aż 15 zarzutów kradzieży usłyszał mieszkaniec Małopolski. Dlaczego aż tyle?

34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego usłyszał w Tarnowie 15 zarzutów kradzieży kosmetyków, artykułów spożywczych ze sklepów w Tarnowie, Mielcu, Dębicy, Żorach oraz Krakowie, a także kradzieży z włamaniem metali kolorowych z punktów skupu złomu w Małopolsce. Mężczyzna skradł przedmioty warte ponad 50 tysięcy złotych. Trafił na trzy miesiące do aresztu, grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Początkiem czerwca policjanci z Mościc zatrzymali 34-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu krakowskiego, który w Tarnowie dokonał kilku kradzieży ze sklepów drogeryjnych. Podczas przesłuchania tarnowscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mężczyźnie w sumie 15 zarzutów kradzieży artykułów spożywczych oraz kosmetyków począwszy od różnego rodzaju perfum, dezodorantów, kremów skończywszy na maszynkach, piankach i żelach do golenia wartości ponad 50 tysięcy złotych. Dodatkowo udowodniono mężczyźnie włamanie do punktu skupu złomu metali kolorowych i kradzieży złomu miedzi na kwotę 2000 złotych. Przestępstwa te dokonał w okresie od kwietnia do końca maja na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląskiego.

Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów do których się przyznał, trafił do tarnowskiej prokuratury, która wystosowała do sądu wniosek o zastosowanie dla niego środka izolacyjnego. Następnie na mocy decyzji tarnowskiego sądu 34-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Za kradzieże i włamanie w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

Inf. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje