sobota, 12 września 2020 12:55

Aż 30 pacjentów szpitala zakażonych. Niektórzy są w stanie ciężkim

Autor Tomasz Stępień
Aż 30 pacjentów szpitala zakażonych. Niektórzy są w stanie ciężkim

Aż 30 osób zakażonych koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku Jak informują media, obecnie trwa w ewakuacja oddziału, a zarażone osoby wywożone są do szpitala w Grudziądzu.

Sytuacja we włocławskim szpitalu rozwinęła się lawinowo. Jeszcze wczoraj dyrektor szpitala, Karolina Welka, informowała o wstrzymaniu przyjęć i wypisów dla Oddziału Chorób Wewnętrznych i Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nefrologii z powodu wykrycia koronawirusa u jednej osoby z personelu medycznego. Decyzja o przywróceniu oddziałów do pracy miała być podjęta po otrzymaniu wszystkich wyników badań, które zlecono. Już wiadomo, że nie nastąpi to szybko. Dzisiejsze dane przyniosły fatalne informacje. Spośród 67 osób, którym wykonano testy na obecność koronawirusa uzyskano 30 pozytywnych wyników. Zakażonych jest 17 osób z personelu i 13 pacjentów.

Jak potwierdził Adrian Mól, rzecznik Urzędu Wojewódzkiego, jeszcze wczoraj w godzinach wieczornych chorzy zostali przetransportowani do szpitala w Grudziądza. Stan niektórych osób jest ciężki. Jak informuje portal wloclawek.naszemiasto.pl, dyrekcja szpitala podjęła też decyzję o przewiezieniu też osób z negatywnymi wynikami, ponieważ przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi. Część tych z osób trafi do szpitali w Świeciu i Bydgoszczy.

Województwo kujawsko-pomorskie do tej pory było jednym „najzdrowszych” w Polsce. Od początku pandemii odnotowano tam 1586 zakażeń i jest pod tym względem na 11 miejscu w Polsce. Jednak w dzisiejszych danych o zakażeniach było na 5. miejscu. Potwierdzono tam 54 nowe przypadki zakażenia.

Fot: Facebook/ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku

Polska

Polska - najnowsze informacje