wtorek, 26 października 2021 08:21

Bateria prysznicowa - jaką warto wybrać?

Autor kal
Bateria prysznicowa - jaką warto wybrać?

Kabina prysznicowa lub wanna to nieodłączny element każdej łazienki. Jaką baterię prysznicową warto wybrać, aby pasowała do wnętrza i była wygodna w użytkowaniu?

Urządzając łazienkę dokonujesz wielu wyborów, które nie zawsze należą do najprostszych. Często oprócz względów wizualnych, trzeba zwrócić również uwagę, aby dana rzeczy wyróżniała się funkcjonalnością. Szukając idealnej kabiny prysznicowej lub wanny, trzeba dobrać do niej jedną z baterii prysznicowych - tylko na którą się zdecydować? W naszym artykule poznasz porady, które pomogą ci w wyborze najlepszych baterii prysznicowych.

Baterie prysznicowe - w swoim domu postaw na komfort

Produkt taki jak bateria prysznicowa może być zastosowany nie tylko w kabinie prysznicowej, ale także w wannie. Przy jej pomocy można swobodnie regulować temperaturę oraz strumień wody według swojego uznania. Komfort to także wygoda w pielęgnacji elementów wyposażenia łazienki. Nowoczesne baterie z łatwością utrzymasz w czystości - większość zabrudzeń usuniesz zwilżoną ściereczką, bez konieczności szorowania. Bogaty wybór rodzajów takiego elementu wyposażenia łazienki, jakim jest bateria prysznicowa sprawia, że nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem jej do określonego stylu pomieszczenia. Możesz wybrać kolor i kształt, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Warto jednak jeszcze zastanowić się, jakie kwestie powinny mieć wpływ na wybór odpowiedniej baterii.

Bateria prysznicowa - którą warto wybrać?

Baterie prysznicowe to podstawowy element wyposażenia łazienki, mający bezpośredni wpływ na jej funkcjonowanie. W zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz, może być uzależniona również wygoda używania baterii. Często w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej kształt oraz to, czy będzie on pasował do charakteru wnętrza. Najprostszym wyborem jest bateria o nieskomplikowanej konstrukcji, której atutem jest uniwersalność oraz niska cena. Jeżeli jednak zależy ci na czymś wyjątkowym, warto wziąć pod uwagę inne modele dostępne w sklepie Castorama, które możesz łatwo zakupić bez wychodzenia z domu, na stronie https://www.castorama.pl.

Dwuuchwytowa czy jednouchwytowa bateria prysznicowa?

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje baterii prysznicowych: jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe. Czym się od siebie różnią? Jednouchwytowa bateria często jest wyposażona w funkcje, które redukują ilość zużywanej wody - dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, można zaoszczędzić nawet połowę jej zużycia. W przypadku baterii dwuuchwytowych należy odkręcić dwa oddzielne pokrętła, co znacznie wydłuża czas ustawienia odpowiedniej temperatury wody.

Baterie dwuuchwytowe często są dostępne w wyjątkowym stylu retro, który idealnie dopasuje się do rustykalnie urządzonej łazienki. W bardziej nowoczesnych wnętrzach dobrze zaprezentują się natomiast geometryczne baterie jednouchwytowe w kształcie prostokąta bądź okrągłej tulei, co podkreśli ich futurystyczny charakter.

Bateria natryskowa - jaki materiał jest najlepszy?

Warto zwrócić uwagę na powierzchnię oraz materiał, z którego wykonana jest bateria natryskowa. Najważniejsze, aby była wykonana z nierdzewnych stopów metali. W sklepach najczęściej można spotkać elementy wykonane z odlewów mosiężnych, jednak możesz także nabyć baterie, których głowice wykonane są z ceramiki - materiał ten również jest wysoce odporny na destrukcyjny wpływ wilgoci. Jeżeli zależy ci na połysku, zdecydowanie postaw na chrom, który nadaje armaturze wysoki połysk.

Bateria podtynkowa prysznicowa - wygoda na małych przestrzeniach

Baterie prysznicowe najczęściej montowane są do gwintów rur, posiadających wyloty w ścianie. Bateria prysznicowa podtynkowa jest ukryta w ścianie - na zewnątrz znajduje się jedynie część osłony oraz pokrętło, co nadaje estetyczny wygląd. Baterie prysznicowe, posiadające element podtynkowy, doskonale sprawdzą się w małych łazienkach ze względu na to, że zajmują mniej miejsca niż ich tradycyjne warianty.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając baterie prysznicowe?

Warto dowiedzieć się, czy interesująca cię bateria posiada termostat. Funkcja ta odpowiada za stałą temperaturę wody - niezależnie od ciśnienia lub przepływu strumienia w innych odbiornikach, będziesz mógł cieszyć się przyjemną, niczym nie zakłóconą kąpielą. Bateria z funkcją termostatu to produkt często wybierany przez inne osoby, którym szczególnie zależy na wygodzie podczas korzystania z prysznica lub wanny.

Zwróć także uwagę na odpowiedni przepływ strumienia wody. Planując zakup baterii do domu, wybierz tą o większym przepływie. Dzięki temu zapewni ci ona silny strumień wody, którym będziesz mógł robić sobie kąpiel z rozluźniającym masażem. Baterie o mniejszym przepływie są zazwyczaj stosowane w miejscach użyteczności publicznej, aby zapobiegać zbyt dużemu zużyciu wody.

W sklepach możesz często zakupić także baterie w formie kompletnego zestawu. To bardzo wygodna opcja, gdyż znajduje się w nim rączka natryskowa, wąż oraz niezbędne uchwyty potrzebne do jej zamocowania. Taki zestaw jest w pełni gotowy do montażu i stanowi wygodne rozwiązanie w przypadku, gdy nie masz czasu lub głowy do samodzielnego wybierania poszczególnych elementów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje