czwartek, 12 października 2023 13:09

Beata Szydło w Proszowicach. "Współpraca rządu i samorządów jest modelowa”

Autor Patryk Trzaska
Beata Szydło w Proszowicach. "Współpraca rządu i samorządów jest modelowa”

We wtorek (10 października) na Placu Targowym przy ul. Królewskiej w Proszowicach odbyło się otwarte spotkanie Premier Beatą Szydło z mieszkańcami w temacie rolnictwa, a także konferencja z mediami.

W wydarzeniu uczestniczył Józef Gawron - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Urszula Rusecka - Poseł na Sejm RP, Krystian Hytroś - Starosta Powiatu Proszowickiego Grzegorz Cichy - Burmistrz Proszowic Zbigniew Nowak - Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice, samorządowcy z powiatu proszowickiego, Wojciech Rzadkowski - Prezes Giełdy Rolnej EK-ROL w Proszowicach oraz rolnicy i mieszkańcy.

– Ta giełda, na której jesteśmy, to dobry przykład tego, w jaki sposób są sprzedawane lokalne produkty. Powstaje tutaj infrastruktura potrzebna do tego, aby rolnicy z powiatu proszowickiego, jak również z regionu świętokrzyskiego, mogli w pełni korzystać z programów, jakie przygotowuje rząd dla rozwoju mniejszych miejscowości" – mówiła premier Szydło. W przypadku Proszowic współpraca rządu i samorządów jest „modelowa” - dodała Europosłanka.

W odpowiedzi Burmistrz Grzegorz Cichy podziękował, za 45 milionów złotych, które według jego wyliczeń Proszowice otrzymały lub otrzymają z rządowych programów na inwestycje.

Marszałek Józef Gawron zwrócił natomiast uwagę, że wiele z tych inwestycji znajduje się w pobliżu miejsca spotkania. Poinformował między innymi, że zarząd województwa ma wobec proszowickiej giełdy rolnej poważne plany w świetle możliwego zakończenia działalności giełdy rolnej na krakowskich Rybitwach.

inf./fot. UM Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka