piątek, 12 marca 2021 10:21

Bęben w drukarce laserowej – czym jest i do czego służy?

Autor Artykuł sponsorowany
Bęben w drukarce laserowej – czym jest i do czego służy?

Bez tego elementu, który znajduje się w każdej drukarce laserowej – drukowanie nie byłoby możliwe. Bęben to element, który przyciąga cząsteczki tonera i tym samym umożliwia drukowanie. Jak wygląda dokładne działanie tego podzespołu?

Bez tego elementu, który znajduje się w każdej drukarce laserowej – drukowanie nie byłoby możliwe. Bęben to element, który przyciąga cząsteczki tonera i tym samym umożliwia drukowanie. Jak wygląda dokładne działanie tego podzespołu? Zapraszamy do lektury!

Bęben w drukarce laserowej – działanie

Jest ważnym elementem całego procesu drukowania, ponieważ przyciąga cząsteczki tonera w miejscach, gdzie laser naniósł utajniony obraz druku. Zatem bez bębna nie jest możliwe wydrukowanie czegokolwiek w drukarce laserowej.

Bęben to podzespół o kształcie walca, który jest określany także jako wałek światłoczuły. Powierzchnia walca pokryta jest specjalnym materiałem światłoczułym (selenem), który naładowany jest dodatnio albo ujemnie – dlatego przyciąga cząsteczki tonera.

Kiedy wymieniać bęben w drukarce?

Drukarki laserowe zwykle posiadają diodę lub powiadomienia o konieczności wymiany bębna. Zatem to drukarka najczęściej decyduje o tym, ze należy wymienić ten podzespół. Czasami wałek zużywa się szybciej – w zależności od częstotliwości drukowania. Wówczas należy wymienić bęben. Objawem zużycia bębna jest pojawienie się zabrudzeń i smug na arkuszu podczas drukowania.

Gdzie kupić bęben do drukarki?

Najlepszym źródłem do szukania wszelkich produktów czy sklepów jest internet. Wystarczy wpisac w wyszukiwarkę hasła takie jak: bębny do drukarek Kraków, oryginalne bębny do drukarek Kraków lub oryginalny tusz do drukarki canon. Wówczas wystarczy przefiltrować wyniki wyszukiwania i znaleźć sklep lub produkt z dobrymi opiniami pozostałych internautów.

Jednak jeśli nie do końca czujemy się pewni w temacie drukarek i komponentó do nich - warto wówczas wybrać się do profesjonalnego sklepu i doradzić się specjalisty. Dla miłośników zakupów online stworzone zostały również sklepy internetowe, gdzie można kupić dobry sprzęt oraz jednocześnie poradzić się fachowca. Co należy przygotować przed rozmową z nim? Model drukarki, listę pytań oraz wszelkie numery seryjne urządzeń i części (jeśli takie posiadamy).

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje