piątek, 18 lutego 2022 12:58

Niepołomice. Szersza jezdnia i chodniki. Jest przetarg na rozbudowę DW 964 Wola Batorska - Chobot

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Szersza jezdnia i chodniki. Jest przetarg na rozbudowę DW 964 Wola Batorska - Chobot

Będzie rozbudowa Drogi Wojewódzkiej 964. W piątek 18 lutego ogłoszono przetarg na modernizację ponad siedmiokilometrowego odcinka Wola Batorska - Chobot w gminie Niepołomice. Nowym odcinkiem przejedziemy w 2023 roku.

W piątek, 18 lutego ogłoszono przetarg na długo wyczekiwany remont odcinka DW 964.  

DW 964 Wola Batorska - Chobot zostanie wyremontowana - mapa OpenStreetMap

"Bardzo ważny dzień dla mieszkańców wschodniej części Miasto i Gmina Niepołomice! DW 964 na odcinku Wola Batorska - Chobot zostanie wyremontowana! W ramach przedsięwzięcia: przebudowane zostaną skrzyżowania od Woli Batorskiej do Chobotu, wybudowany będzie również chodnik na brakujących odcinkach od Woli Zabierzowskiej do Chobotu oraz wyremontowany istniejący, pomiędzy szkołami w Woli Batorskiej w miejscu, w którym chodnik już jest, powstanie drugi po przeciwnej stronie jezdni), przebudowane zostaną istniejące skrzyżowania. Projekt i pozwolenia na budowę już są. Przetarg ogłoszony. Czekamy teraz na wyłonienie wykonawcy i szczegółowy harmonogram robót. Dziękuję za pomoc i wsparcie starań: marszałkowi Łukaszowi Smółce, posłowi Rafałowi Bochenkowi oraz przewodniczącemu Rady Powiatu Tomaszowi Tomali" - poinformował na Facebooku Burmistrz Niepołomic Piotr Ptak.

Bardzo ważny dzień dla mieszkańców wschodniej części Miasto i Gmina Niepołomice! DW 964 na odcinku Wola Batorska -...

Opublikowany przez Roman Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Piątek, 18 lutego 2022

Jak informuje Urząd Gminy Niepołomice jezdnia w miejscowościach przez które przebiega remontowany odcinek DW 964 ma być dostosowana do parametrów drogi biegnącej od ronda przy magistracie do granicy z Wolą Batorską, która została wyremontowana około 5 lat temu. Teraz jakość poprawi się na odcinku kolejnych 7 kilometrów.

DW 964 Niepołomice
Ruszył przetarg na remont kolejnego odcinka DW 964 w gminie Niepołomice - fot. UMiG Niepołomice

W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostaną skrzyżowania od Woli Batorskiej do Chobotu. Dla mieszkańców bardzo dobrą wiadomością jest to, że na brakujących odcinkach trasy od Woli Zabierzowskiej do Chobotu wybudowany będzie chodnik oraz wyremontowany już istniejący. Dodatkowo w Woli Batorskiej od szkoły przy stadionie sportowym do Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej powstanie drugi chodnik, po drugiej przeciwnej stronie jezdni.

Projekt i pozwolenia na budowę już są. Czekamy teraz na wyłonienie wykonawcy i szczegółowy harmonogram robót - informuje Miasto Niepołomice.

Ogłoszenie nowego przetargu miało charakter uroczystego spotkania. W Niepołomicach wzięli w nim udział m.in. poseł Rafał Bochenek, burmistrz Niepołomic Roman Ptak, wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Tomasz Tomala, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury oraz miejscowi radni.  

- Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 964 jest ważnym przedsięwzięciem dla Gminy Niepołomice, a w szczególności dla mieszkańców Woli Batorskiej, Zabierzowa Bocheńskiego, Woli Zabierzowskiej oraz miejscowości Chobot. Każdego dnia tą drogą przejeżdżają tysiące osób. Jest ona ważnym połączeniem ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Niepołomicach oraz Bochni. Możliwość sprawnego i bezpiecznego podróżowania nie tylko podnosi jakość życia mieszkańców, ale także przyspiesza rozwój całej Małopolski - podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

- Realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz zwiększy mobilność użytkowników. Skorzystają na tym mieszkańcy regionu, przedsiębiorcy, a także turyści – dodał Tomasz Tomala

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 964 została podzielona na 3 odcinki, w ramach których zostanie wykonana m.in. budowa chodnika, przebudowy istniejących skrzyżowań oraz budowa zatok autobusowych.

Zadanie zostanie zgłoszone do Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Termin składania ofert upływa 22 marca. Zadanie planowane jest do realizacji w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Zmodernizowanym odcinek drogi wojewódzkiej nr 964 pierwsi kierowcy przejadą jeszcze przed końcem 2023 r.

fot. UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje