wtorek, 31 stycznia 2023 16:30

Będzie się działo! Nietypowe mistrzostwa strażaków OSP już niebawem

Autor Mirosław Haładyj
Będzie się działo! Nietypowe mistrzostwa strażaków OSP już niebawem

Tylko do marca potrwają zapisy na X Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2023 – Indywidualne (04.03.22) i Drużynowe (05.03.22).

Strażacy z jednostek OSP mogą już zgłaszać swój udział do startu w X Mistrzostwach Strażaków OSP. Zawody rangi mistrzostw kraju odbędą na stoku Areny Narciarskiej Jaworki-Homole w Szczawnicy (pow. nowotarski) w dniach 4-5 marca. W zawodach bez wcześniejszych eliminacji mogą startować strażacy OSP z całego kraju. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej lub drużynowej albo do obu konkurencji.

Plakat X Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie/Fot.: materiały prasowe
Plakat X Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie/Fot.: materiały prasowe

Podczas strażackich mistrzostw wszyscy zawodnicy obowiązkowo startują w ubraniu strażackim specjalnym typu Nomex (kurtka + spodnie) oraz w hełmie strażackim. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo w każdej z konkurencji i ich podziałach organizatorzy dopuszczają do dwóch zawodników, którzy ukończyli 16 lat. Klasyfikacja w konkurencji indywidualnej slalom gigant narty jest z podziałem na druhny open oraz druhów z podziałem na 4 grupy wiekowe. Konkurencja Indywidualna slalom gigant snowboard jest open i bez podziału na druhów i druhny - tu możliwy jest podział przy minimum 6 startujących druhnach.

Z kolei w niezwykle atrakcyjnej konkurencji drużynowej Strażackim Slalomie Gigancie startujące 4-osobowe zespoły mają do pokonania trasę slalomu jadąc z wężem strażackim. Drużyny narty klasyfikowanie są z podziałem na druhów, druhny oraz zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen.

Drużynowy Strażacki Slalom Gigant/Fot.: materiały prasowe
Drużynowy Strażacki Slalom Gigant/Fot.: materiały prasowe

Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez podziału na druhów i druhny, a skład 4-osobowej drużyny może być również mieszany w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen. Minimum do rozegrania tej konkurencji to trzy drużyny.

Informacja o zawodach, pobieranie druków zgłoszeniowych i regulaminu od organizatorów tylko poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl Aby zarejestrować się na zawody, należy przesłać listę zgłoszeniową zwrotnie drogą mailową najpóźniej do dnia 1 marca. do godz. 24:00. Info o zawodach na facebookowym funpage'u organizatora.

Czytaj także:

Strażacy z całej Polski rywalizowali w slalomie gigancie. Wiemy, kto wygrał
Przy sprzyjającej zimowej aurze na stoku stacji narciarskiej Polana Sosny w Niedzicy w dniach 22-23 lutego odbyły się VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Na tę nietypową i nieorganizowaną nigdzie indziej imprezę, przybyli strażacy ochotnicy z różnyc…

Fot.: Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka