wtorek, 9 sierpnia 2022 10:14

Dramat na spacerze. Zastrzelił psa na oczach dziecka

Autor Patryk Trzaska
Dramat na spacerze. Zastrzelił psa na oczach dziecka

Tragicznie zakończył się spacer z psem w rejonie szlaku na Szczebel w powiecie myślenickim. 10-letni ogar został zastrzelony niemal na oczach ojca i córki.

To miał być normalny wieczór. Ojciec z córką wzięli na spacer swojego psa. W pewnym momencie, gdy siedli na ławce, pies oddalił się na odległość kilkunastu metrów, aby pobiegać po skoszonej łące. Już nie wrócił. Myśleniccy policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc ustalić sprawcę bestialskiego ataku na psa.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia w godzinach wieczornych. Ojciec z dwójką dzieci wybrali się na wycieczkę w góry. Mężczyzna wraz z córkami przebywał w rejonie Beskidu Wyspowego, niedaleko szlaku na Szczebel. Około godziny 20:30 właściciel odwrócił się na chwilę, aby porozmawiać z młodszą z córek córką, kiedy rozległy się strzały z pobliskiego lasu. Pies zginął. Został zastrzelony na miejscu. Jak się okazało w ciele ogara utkwiły aż trzy pociski. Okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa potwierdza mł. asp. Sebastian Kruk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach. – Pies oddalił się na kilkadziesiąt metrów od właścicieli. Wtedy zza granicy lasu w kierunku psa jakaś nieznana osoba oddała kilka strzałów. Pies poniósł śmierć na miejscu – mówi.

Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo śledcza, która zabezpieczyła ślady i przesłuchała świadków. Martwy pies został skierowany na sekcję zwłok, która wykazała trzy pociski w ciele zwierzęcia. –W tej chwili trwają czynności dochodzeniowo śledcze i operacyjno-rozpoznawcze, które mają na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa – informuje w rozmowie z Głos24 myślenicki mundurowy. – Jeżeli ktoś posiada informację o sprawcy, to  prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myślenicach – dodaje.

Za zabicie psa sprawcy na podstawie ustawy o ochronie zwierząt grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwszy przypadek bestialstwa wobec zwierząt w ostatnim czasie. W lipcu informowaliśmy o mieszkańcach Zakopanego, którzy oskórowali psa.

Zobacz: Górale zdarli skórę z psa. W tle bestialskiego ataku sąsiedzkie porachunki

fot.: Wikipedia/Jankowski Jewgienij

Myślenice - najnowsze informacje