poniedziałek, 6 maja 2024 13:51

"Bez odpowiedniego sprzętu utknęli w różnych rejonach Orlej Perci". TOPR podsumował długi weekend

Autor Katarzyna Jamróz
"Bez odpowiedniego sprzętu utknęli w różnych rejonach Orlej Perci". TOPR podsumował długi weekend

Podczas długiego weekendu majowego aż 37 turystów potrzebowało pomocy ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Przypominamy, że do bezpiecznego wędrowania w wyższych partiach Tatr nadal niezbędny jest zimowy ekwipunek – poinformował TOPR za pośrednictwem Facebooka.

Tegoroczna majówka w Małopolsce upłynęła pod znakiem wyjątkowo dobrej pogody – było ciepło i słonecznie. Na tatrzańskich szlakach ponownie zaroiło się od turystów. Niektórzy z nich potrzebowali pomocy ratowników.

Mogą pojawić się burze

W poniedziałek (6 maja) Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przekazało za pośrednictwem Facebooka, że podczas długiego weekendu majowego pomogło 37 osobom. Jak się okazało, najwięcej kłopotu turystom sprawiły częściowo zimowe warunki, które ciągle dominują w wyższych partiach Tatr. – Kilkukrotnie ratownicy sprowadzali turystów, którzy bez odpowiedniego sprzętu utknęli w różnych rejonach Orlej Perci. Doszło również do dwóch upadków ze znacznej wysokości. (Z rejonu Szpiglasowej Przeł. na stronę dol. Za Mnichem oraz z Koziego Wierchu na stronę dol. Pięciu Stawów Polskich) – przekazali ratownicy.

Długi weekend majowy za nami. W Tatrach dominowała ładna pogoda w ziwązku z czym na szlakach pojawiło się mnóstwo...

Opublikowany przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR Poniedziałek, 6 maja 2024

W pozostałych przypadkach TOPR pomagał turystom z zachorowaniami i lekkimi kontuzjami. – Przypominamy, że do bezpiecznego wędrowania w wyższych partiach Tatr nadal niezbędny jest zimowy ekwipunek. Dodatkowo popołudniami mogą pojawić się niebezpieczne burze – informują ratownicy.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka