czwartek, 29 grudnia 2022 09:26

Bezpieczne płatności w sieci? Wypróbuj karty Paysafecard

Autor kal
Bezpieczne płatności w sieci? Wypróbuj karty Paysafecard

Coraz więcej osób korzysta z płatności internetowych. Wielu ma jednak opory przed „podpinaniem” swoich kart kredytowych do aplikacji lub stron internetowych. Rozwiązaniem może być Paysafecard.

Paysafecard to w pełni legalny, szybki i bezpieczny sposób płatności w Internecie i świetna alternatywa dla e-portfeli czy tradycyjnych przelewów bankowych. Jako jedna z nielicznych metod pozwala zachować anonimowość w sieci. Jest bezpieczna, umożliwia kontrolę i zarządzanie naszymi wydatkami.

Kupujesz kartę i korzystasz

Jak to działa? Paysafecard to rodzaj karty typu prepaid czyli przedpłaconej. Różnica jest taka, że nie musimy posiadać jej fizycznie, ale jest naszym wirtualnym portfelem, z którego możemy korzystać do wyczerpania się gotówki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają konta bankowego, a także tych, którzy chcą pozostać anonimowi przy dokonaniu transakcji w Internecie.

Żeby korzystać z karty Paysafecard nie musimy posiadać karty kredytowej ani podawać danych konta bankowego. Kartę Paysafecard można kupić bez wychodzenia z domu, płacąc przelewem. Po zakupieniu karty na jednej z platform, na nasz adres mailowy przychodzi specjalny 16-znakowy kod, który wystarczy podać przy płatnościach lub „podpiąć” w aplikacjach czy na stronach internetowych. Można też zapłacić za nią gotówką w wielu popularnych sklepach (wtedy kod otrzymujemy wraz z kartą). Nie można zasilać karty dowolną sumą. Do wyboru mamy różne nominały, od 20 do kilkuset złotych. Przy korzystaniu z niej pozostałe środki pozostaną na karcie i można nadal nimi płacić.

Bezpieczne i szybkie zakupy

Karty Paysafecard uchronią nasze dane i pieniądze na koncie przy zakupach online przed atakiem oszustów czy hackerów. Możemy płacić nimi za gry, muzykę, filmy oraz zakupy w serwisach zakupowych i sklepach internetowych różnych branż. Można też „podpiąć” je do aplikacji, w których płacimy za przejazdy czy kupujemy bilety. Gdy wyczerpiemy nasz limit na karcie, możemy szybko kupić nową, zapewniając sobie nadal bezpieczeństwo i anonimowość oraz ochronę naszych pieniędzy na koncie.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie chcą podawać swoich danych przy zakupach. Dzięki temu są całkowicie anonimowi. Karty chronią też nasze konto przed włamaniem, podczas autoryzacji transakcji internetowych, bo pieniądze wypłacamy tylko do limitu karty. Możemy być spokojni, że nie znikną z naszego konta, albo nikt nie wyłudzi naszych danych, kodów czy haseł.

Kupuj u sprawdzonego dostawcy

Eksperci przypominają, aby karty Paysafecard  kupować zawsze w sprawdzonych miejscach. Najlepiej u oficjalnych partnerów Paysafecard. Zdarza się, że oszuści wystawiają tego typu karty na aukcjach w internecie, a potem nie wysyłają kodów.

Karty można też kupić stacjonarnie - w większości supermarketów, w kioskach, a nawet na stacjach benzynowych. To rozwiązanie sprawdzi się dla osób, które nie lubią dokonywać swoimi kartami płatności w internecie.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje