czwartek, 14 października 2021 11:01

Bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń w zimie tylko dla zaszczepionych. „To już pewne na 99%”

Autor Aleksandra Tokarz
Bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń w zimie tylko dla zaszczepionych. „To już pewne na 99%”

- Na 99 procent na Puchar Świata w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi - przekazał WP Sportowym Faktom Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

W dniach od 3 do 5 grudnia 2021 roku odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. W piątek, według planów, odbędą się kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. W dniach 14-16 stycznia 2022 roku odbędzie się natomiast weekend Pucharu Świata w Zakopanem.

Dotychczas obiekty sportowe na świeżym powietrzu i w hali mogły zostać zajęte przez kibiców w 50 procentach. Do limitu nie wliczano osób zaszczepionych. Oznaczało to w praktyce, iż jeśli hala w 50 procentach została wypełniona przez zaszczepionych, ostatecznie mogła być pełna. Takie przepisy obowiązują do 31 października. Czwarta fala koronawirusa i zwiększenie zachorowań może jednak zmienić te restrykcje. - Dlatego nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć. Taką decyzję podjęliśmy po długich konsultacjach, m.in. z lekarzami - tłumaczył Winkiel.

Jak informują WP Sportowe Fakty podczas zakupu biletów online nie będzie trzeba dodawać certyfikatu covidowego ani pokazywać go na skoczni, ponieważ zgody na taką weryfikację nie wyraził Urząd Ochrony Danych Osobowych. Wystarczy jedynie potwierdzić w formularzu, że jest się w pełni zaszczepionym przeciwko koronawirusowi.

Liczba wejściówek przygotowanych do sprzedaży dla kibiców wynosi 6 tysięcy na PŚ w Wiśle i 10 tysięcy na PŚ w Zakopanem.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet/WP Sportowe Fakty, fot. ilustracyjne/PZN

Małopolska - najnowsze informacje