poniedziałek, 15 lutego 2021 13:15

Blisko 3 tys. kontroli GIS w całej Polsce. Ile obiektów zamknięto?

Autor Marzena Gitler
Blisko 3 tys. kontroli GIS w całej Polsce. Ile obiektów zamknięto?

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka podsumował kontrole przeprowadzane przez sanepid w otwartych ponownie placówkach. Okazuje się, że przedsiębiorcy otwieranych branż poważnie podeszli do obowiązujących obostrzeń. Jest za to inny problem.

W sumie, łącznie z policją, skontrolowano ponad 2,7 tys. obiektów. - Właściciele hoteli stanęli na wysokości zadania i zachowali się odpowiedzialnie. W trakcie kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości - poinformował Saczka. - Zaledwie 2 nieprawidłowości, 36 pouczeń i jedna zamknięta restauracja spośród 2,7 tys. skontrolowanych obiektów - to efekt weekendowych kontroli - stwierdził Główny Inspektor Sanitarny.

Informacje podano na dzisiejszej konferencji poświęconej weekendowym incydentom w Zakopanem. Piszemy o nich tu:

Podhale: Do poniedziałku policja interweniowała 300 razy. “To był wyjątkowy weekend!”
Od piątku do poniedziałku do sądu trafiło 49 wniosków o ukaranie. W miniony weekend na Podhale przyjechało kilkadziesiąt tysięcy turystów. Wieczorami na Krupówkach gromadziło się kilka tysięcy osób. Ostatnie dni okazały się bardzo pracowite dla zakopiańskich funkcjonariuszy: > – To był wyjątkowy …

Obecny na konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski nazwał zachowanie turystów "głupim i nieodpowiedzialnym". - Takie zachowanie może przesądzić o ponownym lockdownie" - ostrzegał.

- Incydentalne przypadki mogą zaprzepaścić nasz trud i koszt. Apeluję o rozwagę i odpowiedzialność. Żeby symbol Zakopanego nie stał się symbolem ponownego rozwoju pandemii - dodał Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka.

zobacz też:

Zakopane nowym San Siro? Niedzielski ostrzega przed ponownym lockdownem
- Każdy z nas, kto widział zdjęcia, nagłówki czy filmiki chyba łapał się za głowę przestraszony tym, jakie mogą być konsekwencje - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej incydentom w Zakopanem minister zdrowia Adam Niedzielski. - Nie chciałbym, żeby Krupówki były początkiem trzeciej f…
GIS: Już 5 procent zakażeń w Polsce to mutacja brytyjska
Minister Zdrowia Adam Niedzielski i Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka ostrzegają przed trzecią falą pandemii.
koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje