środa, 9 czerwca 2021 07:38

Bocheńskie starostwo wysłało listy zachęcające do szczepień. Ile osób dało się przekonać?

Autor Mirosław Haładyj
Bocheńskie starostwo wysłało listy zachęcające do szczepień. Ile osób dało się przekonać?

Kampanię zachęcającą do szczepień na terenie Bocheńszczyzny prowadzą starostwo i szpital.

W ostatnim czasie do mieszkańców Bocheńszczyzny dotarły listy, będące elementem prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Bochni wspólnie z bocheńskim szpitalem kampanii promującej szczepienia.

...na terenie Powiatu Bocheńskiego zostaną uruchomione dwa masowe punkty szczepień przeciw COVID – 19. Pierwszy znajdował się  będzie na południu powiatu w hali sportowej Centrum Kształcenia  Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie natomiast drugi w Bochni  w hali sportowej „Mechanika” czyli Zespołu Szkół nr 1. Punkty te  wzmocnią działanie dotychczas funkcjonujących punktów szczepień  działających w bocheńskim szpitalu czy miejskich i gminnych ośrodkach  zdrowia. Lokalizacje tych miejsc wybrano tak, aby można tam  łatwo dojechać czy zaparkować samochód. Dzięki temu będzie możliwe  zaszczepienie mieszkańców Ziemi Bocheńskiej szybko i sprawnie

– wyjaśnia w liście starosta Adam Korta.

W kopercie znajdują się informacje o lokalizacji oraz sposobie umówienia się do populacyjnych punktów szczepień. Do listu dołączony jest także kwestionariusz, który należy ze sobą zabrać, wybierając się na szczepienie.

Łącznie od początku istnienia obu punktów, udało się zaszczepić ponad 2,5 tysiąca osób.

koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje