czwartek, 24 marca 2022 12:56

Bochnia. Awanturnik nożami kuchennymi usiłował zabić policjantów

Autor Katarzyna Jamróz
Bochnia. Awanturnik nożami kuchennymi usiłował zabić policjantów

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał na 12 lat więzienia 32-latka z Bochni, który w marcu ubiegłego roku zaatakował w swoim mieszkaniu funkcjonariuszy, którzy zostali wezwani do uspokojenia awantury. Jeden z mundurowych został ranny. Atak na policjantów został zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa.

We wtorek 4 marca 2021 roku, tuż przed godziną 4:00 policjanci wydziału prewencji bocheńskiej komendy otrzymali zawiadomienie, że w mieszkaniu na jednym z osiedli trwa awantura. Agresywny mężczyzna chciał pobić swoich rodziców. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali starsze małżeństwo, które opisało, że 32-letni syn będąc pod wpływem alkoholu zachowywał się wobec nich bardzo agresywnie. W trakcie rozmowy mundurowych ze zgłaszającą parą, mężczyzna wbiegł do kuchni, zamknął drzwi, a po chwili wybiegł z niej trzymając w obu dłoniach noże kuchenne, którymi zaatakował mundurowych.

– Celując w szyję, a następnie w brzuch, wykrzykiwał jednocześnie w ich stronę groźby. Policjanci obezwładnili go, jednak mężczyzna zdołał ugodzić w rękę jednego z policjantów. 32-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

– informuje policja.

Prokuratura przedstawiła zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa, a po skompletowaniu materiału dowodowego skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. We wtorek (1 marca) Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał 32-latka z Bochni na 12 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KPP Bochnia

Tarnów - najnowsze informacje