poniedziałek, 26 kwietnia 2021 05:54

Bochnia ma nowych policjantów. Ilu funkcjonariuszy zasiliło szeregi policji?

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia ma nowych policjantów. Ilu funkcjonariuszy zasiliło szeregi policji?

W piątek w budynku bocheńskiej komendy odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy policji. Odbierając legitymacje z rąk insp. Jerzego Polczyka, zobowiązali się wypełniać obowiązki i trudy związane z policyjną służbą z najwyższym zaangażowaniem.

Szeregi bocheńskiej policji zasiliło 3 nowych mundurowych, w tym 1 kobieta. Pozytywne przejście wszystkich etapów rekrutacji sprawiło, że nowi policjanci zostali przyjęci do służby 20 kwietnia. W piątek w siedzibie jednostki, odbyła się skromna uroczystość w trakcie której, funkcjonariusze mogli wypowiedzieć rotę ślubowania, które przyjął od nich Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk.

Przełożony bocheńskiej komendy życzył policjantom sukcesów, satysfakcji z wymagającej służby oraz powodzenia na zbliżającym się szkoleniu podstawowym, które teraz czeka funkcjonariuszy. W trakcie jego trwania zostaną przygotowani do zawodu pod kątem wiedzy teoretycznej, praktycznej oraz z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, będą pełnić służby patrolowe w praktyce, co pozwoli na weryfikację nabytej wcześniej wiedzy.

Po odbyciu tych szkoleń policjanci wrócą do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni.

Inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje