czwartek, 30 lipca 2020 16:50

Bochnia poszukuje osób chętnych do pracy w placówkach medycznych i opieki społecznej!

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia poszukuje osób chętnych  do pracy w placówkach medycznych i opieki społecznej!

Sytuacja na terenie powiatu bocheńskiego dotycząca rozprzestrzeniania się wirusa SARS –COVID19 jest dynamiczna i tak naprawdę nikt nie umie przewidzieć jak długo jeszcze potrwa.

Dziś w całym kraju padł niechlubny rekord największej liczby zakażeń na dobę. Dlatego, zabezpieczając się przed brakiem zapewnienia opieki medycznej, Starostwo Powiatowe w Bochni przygotowało specjalną platformę, na której mogą zarejestrować się osoby, które chciałyby pracować w placówkach medycznych czy placówkach opieki społecznej takich jak Szpital Powiatowy w Bochni, Dom Pomocy Społecznej czy Zakład Opiekuńczo Leczniczy.

Wykrycie w kwietniu ogniska koronawirusa u części personelu w Domu Pomocy Społecznej w Bochni, pokazało z jak trudną sytuacją należało się zmierzyć. Zapewnienie ciągłości opieki nad podopiecznymi w pewnym momencie stało pod znakiem zapytania. Jednak po apelu skierowanym do społeczeństwa, zgłosili się wolontariusze, którzy takiej opieki nie bali się podjąć. W obawie przed powtórzeniem takiej sytuacji, Starostwo Powiatowe w Bochni szuka pracowników, którzy w kryzysowej sytuacji nawiążą z nim współpracę.

Kogo szukamy ? Przede wszystkim szukamy osób chętnych do pracy, medyków, ratowników medycznych, studentów, ale też ludzi, którzy nie posiadają przeszkolenia medycznego. Przede wszystkim szukamy osób, które będą w stanie odnaleźć się w trudnej sytuacji za odpowiednie wynagrodzenie i po uprzednim przeszkoleniu

– wyjaśnia starosta Adam Korta.

Przygotowano specjalny formularz, dzięki któremu powstanie baza osób chętnych do pracy. Co trzeba zrobić ? Wystarczy wejść na stronę i zarejestrować się:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSce9B2YW3i23qX4fJrjKXOZc9rwdQ-_rKKhVCgJLUfKhNfiAw/viewform

W przypadku dodatkowych pytań można kontaktować się pod numerem telefonu 883 687 558.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje