sobota, 13 lutego 2021 14:29

Bójki uliczne, awantury, tańce na ulicach. Zakopane przeżywa najazd turystów

Autor Tomasz Stępień
Bójki uliczne, awantury, tańce na ulicach. Zakopane przeżywa najazd turystów

Konkurs skoków na Wielkiej Krokwi, walentynki i odblokowanie części obostrzeń – jak się okazuje to mieszanka wybuchowa. W ciągu jednej nocy policja w stolicy Tatr odnotowała 60 interwencji!

Interwencje w hotelach i pensjonatach, awantury i bójki uliczne, nietrzeźwi zbierani z ulicy, a także spontaniczna zabawa taneczna na Krupówkach – m.in. takie interwencje odnotowali policjanci w nocy z piątku na sobotę.

Poluzowanie obostrzeń spowodowało prawdziwy napływ turystów pod Tatry. Skutkowało to tym, że noc z piątku na sobotę była bardzo ciężka dla policjantów.

– Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z przyjezdnymi. W liczne interwencje chwilami zaangażowane były wszystkie patrole. – informuje zakopiańska policja. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było wprost zbierać z ulicy, żeby nie zamarzli.

W ciągu doby stróże prawa wylegitymowali 156 osób i podjęli 60 interwencji. Wiele interwencji dotyczyło awantur w hotelach i pensjonatach.

Do charakterystycznego zdarzenia doszło na Krupówkach, gdzie około 22. tłum kilkudziesięciu osób ludzi zaczął spontanicznie śpiewać i tańczyć. Widać to na zobaczyć na udostępnionym przez "Tygodnik Podhalański" nagraniu.

Na widok patrolu policji część z bawiących się osób rozeszła się, a na niektórych zostały nałożone mandaty w związku z gromadzeniem się i za brak maseczek.

Były bójki uliczne, awantury, kradzieże sklepowe i interwencje na stacjach paliw. –  Zatrzymaliśmy osobę z narkotykami oraz kierowcę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Poszukiwaliśmy desperata, który chciał targnąć się na własne życie. Kolejna „ciekawa” noc przed nami. Będziemy reagowali na wszelkie zgłoszenia – informują policjanci.

info i fot: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka