środa, 8 września 2021 06:14

Brak planów na weekend? Wielkimi krokami zbliża się Piknik Lisiecki

Autor Aleksandra Tokarz
Brak planów na weekend? Wielkimi krokami zbliża się Piknik Lisiecki

Nie masz planów bądź pomysłu na spędzenie najbliższego weekendu? A może chcesz wykorzystać ostatnie letnie dni na zabawę z dziećmi? Fundacja Przestrzeń Rozwoju i Gmina Liszki nadchodzą z rozwiązaniem tych problemów. Festiwal Organizacji Pozarządowych – Piknik Lisiecki już 12 września 2021 r. na Rynku w Liszkach pod Krakowem.

Gmina Liszki obejmuje przepiękne podkrakowskie tereny o walorach turystycznych. Zalew w Kryspinowie czy Dolina Mnikowska to stałe miejsca weekendowych wypraw mieszkańców Krakowa i okolic. - Chcemy spotkać się z Wami w sercu gminy, czyli na Rynku w Liszkach, aby przedstawić lokalne organizacje i inicjatywy społeczne, które wykonują fantastyczną pracę na rzecz rozwoju gminy - przekonują organizatorzy.

Festiwal jest elementem projektu realizowanego przez Fundację Przestrzeń Rozwoju, mającego na celu aktywizację lokalnych liderów w gminie Liszki. - Chcemy promować stowarzyszenia oraz inicjatywy społeczne działające na terenie gminy oraz umożliwić mieszkańcom przystąpienie do istniejących już organizacji - mówią organizatorzy.

Festiwalowi towarzyszą występy lokalnych artystów (koncert orkiestry dętej, śpiewy i pokazy taneczne m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” czy Escape Dance Academy) animacje i zabawy dla dzieci (dmuchańce, malowanie twarzy, gigantyczne bańki), pokazy strażackie, pokazy udzielania pierwszej pomocy, profilaktyka zdrowotna, poczęstunek lokalnych produktów w tym produktu regionalnego maczanki krakowskiej na kukiełce lisieckiej, grill, a także występy gwiazd: Kuba Zaborski – zwycięzca V edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, Marcin Zawora czy Acustic Freaks! Wydarzeniu towarzyszy możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Impreza ma charakter non-profit.

Partnerami Festiwalu są Gmina Liszki, Parafia św. Mikołaja w Liszkach oraz KGW „Kryspinianki”.

Piknik Lisiecki 2021 / fot. Fundacja Przestrzeń Rozwoju
Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje