wtorek, 15 października 2019 12:57

Brzesko. Oszukał 185 osób na ponad 620 tysięcy

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko. Oszukał 185 osób na ponad 620 tysięcy

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa oszustw, w którą zamieszany jest 33-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego a straty szacuje się na ponad 620 tysięcy złotych. Policjanci z Brzeska zebrali obszerny materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutów.

Liczące 37 tomów akta sprawy to efekt żmudnej i czasochłonnej pracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów oszustwa 33-letniemu mieszkańcowi powiatu bocheńskiego.

Mężczyzna ten, jak ustalili śledczy, od listopada 2017 roku do lutego 2018 roku zamieszczając ogłoszenia w sieci oferował do sprzedaży telefony komórkowe i oprogramowania komputerowe. Po zawarciu transakcji i otrzymaniu pieniędzy za zamówiony towar, nie wywiązywał się jednak z umowy.

Jak wynika z zeznań osób oszukanych zakupione przedmioty nigdy do nich nie dotarły a sprzedający ewidentnie grał „na zwłokę” wielokrotnie zwodząc swoich klientów zapewnieniami, że sprzęt zostanie wysłany w późniejszym terminie. Niektórzy pokrzywdzeni domagając się przysłania zakupionych rzeczy lub zwrotu pieniędzy otrzymywali od 33-latka potwierdzenia zwrotu gotówki lub numery listów przewozowych nadanej przesyłki, jak się okazało w trakcie prowadzonego postępowania były one fałszowane na potrzeby procederu.

Pokrzywdzonych w tej sprawie jest 185 osób z całej Polski a straty szacuje się na ponad 620 tysięcy złotych. Wobec podejrzanego stosowano środek zapobiegawczy w postaci nakazu powstrzymania się od prowadzenia wszelkiej działalności związanej z oferowaniem do sprzedaży i sprzedażą przedmiotów przez Internet. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KPP w Brzesku

Brzesko - najnowsze informacje