piątek, 12 lutego 2021 07:58

Brzesko: Umowa podpisana. Co powstanie koło RCKB?

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Umowa podpisana. Co powstanie koło RCKB?

W czwartek, 4 lutego, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha podpisał umowę z firmą Jawor, reprezentowaną przez jej właściciela Bartosza Jawora, na wykonanie alejki z kostki brukowej z systemem pięciu zamgławiaczy, która przebiegać będzie w pobliżu budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Według planu prace powinny rozpocząć się wiosną tego roku, jednak wyłoniony w drodze przetargu wykonawca zapowiada, że przystąpi do budowy, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

Wspomniana inwestycja będzie realizowana przy wykorzystaniu dofinansowania uzyskanego ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kwartet na Przedgórzu”. Jest to ostatni już etap rozbudowy infrastruktury Ogródka Jordanowskiego, największego w centrum Brzeska parku rekreacyjnego, który w zeszłym roku został wzbogacony o szereg nowych urządzeń i tzw. manipulacyjnych zabawek dla dzieci. Cały obszar Ogródka został też objęty systemem nowoczesnego monitoringu wizyjnego.

Nowa alejka zostanie wybudowana na zieleńcu znajdującym się pomiędzy RCK-B, a alejką biegnącą równolegle do ulicy Uczestników Ruchu Oporu. Towarzyszące jej zamgławiacze (zwane potocznie kurtynami wodnymi) będą służyć w lecie jako źródło chłodzącej mgiełki wodnej dla przechadzających się tędy spacerowiczów. Przy alejce zostaną też usadowione dwie nowoczesne ławki – jedna wyposażona w gniazda USB do ładowania mobilnych urządzeń, druga z integralnym stojakiem na rowery. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 150 tysięcy złotych – gmina wyłoży na to zadanie 100 tysięcy, a resztę stanowi pozyskane przez Urząd Miejski dofinansowanie, przyznane w maksymalnej wysokości, jaką przewidywał regulamin obowiązujący przy naborze wniosków dotyczących podobnych przedsięwzięć.

– Warto zaznaczyć, że jednym z istotnych warunków otrzymania dotacji było posiadane doświadczenie w realizacji projektów z udziałem unijnych funduszy

mówi burmistrz Tomasz Latocha.

Inf.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje