piątek, 13 listopada 2020 12:05

Brzeszcze. „Plogging Brzeszcze” już w najbliższy weekend

Autor Wiktoria Mitura
Brzeszcze. „Plogging Brzeszcze” już w najbliższy weekend

Brzeszczański Ośrodek Kultury i miejscowa Agencja Komunalna zapraszają do udziału w akcji “Plogging Brzeszcze”. "Bieganie i sprzątanie” już w najbliższy weekend, 14 i 15 listopada.

Zorganizowana po raz pierwszy w maju akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że pomysłodawcy pomyśleli o jej kontyunuacji. "Plogging Brzeszcze"są dla każdego - bez ograniczeń wiekowych.

Trasę chętni uczestnicy pokonują indywidualnie, we własnym tempie i o dowolnej godzinie. Tereny stawów Nazieleńce i lasów na Borze objętych akcją oznaczono na zamieszczonej poniżej mapce.

Co będzie potrzebne?

  • wygodny strój sportowy;
  • wytrzymałe rękawiczki jednorazowe;
  • maseczka ochronna;
  • 1 lub 2 wytrzymałe worki na śmieci.

W związku z epidemią i zagrożeniem zakażeniem koronawirusem nie są planowane wspólne spotkania, w tym zakończenie i rozpoczęcie akcji.

Zebrane w trakcie ploggingu śmieci należy składać od soboty 14 listopada (godz. 7:00) do niedzieli 15 listopada (godz. 19:00) w miejscach oznaczonych na powyższej mapce.

Trzy kontenery zostaną ustawione przy stawach Nazieleńce (Bór) oraz dodatkowo jeden obok stacji PKP w Brzeszcze-Jawiszowice.

Plogging to odmiana joggingu, łącząca w sobie trening z dbaniem o środowisko. Za ojca ploggingu uważa się szwedzkiego aktywistę Erika Ahlstroma. Skandynawowie zaczęli w trakcie biegania zbierać leżące śmieci i w ten sposób z połączenia szwedzkiego słowa “plocka” (zbierać) i angielskiego joggingu powstał plogging.

UWAGA! Zabrania się składowania w wyznaczonych miejscach odpadów z indywidualnych gospodarstwa domowych, w szczególności odpadów gabarytowych.

Info i foto: Powiat oświęcimski

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje