poniedziałek, 6 lipca 2020 08:20

Brzuchania: 21-latka zginęła w wyniku zderzenia dwóch samochodów. 4 osoby są ranne

Autor Mirosław Haładyj
Brzuchania: 21-latka zginęła w wyniku zderzenia dwóch samochodów. 4 osoby są ranne

Dziś o godz. 2:00 nad ranem w miejscowości Brzuchania doszło zderzenia dwóch aut osobowych. W wyniku wypadku zginęła 1 osoba a sześć zostało rannych.

Przez kilka godzina ruch na trasie drogi nr 7 (na trasie Miechów - Jędrzejów) był utrudniony. Obecnie odbywa się on już normalnie.

Jak powiedziała nam rzecznik miechowskiej policji, mł. asp. Ewelina Frejowska, kierowca jednego z pojazdów stracił nad nim panowanie:

– 21-letni kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z hyundaiem. W wyniku tego zdarzenia zginęła pasażerka forda, 21-letnia kobieta. Trzech 26-latków, pasażerów tego samego samochodu, zostało rannych. Natomiast w hyundaiu został ranny pasażer, 13-latek. Kierowcy obu pojazdów nie są poszkodowani.

Działania zadysponowanych na miejsce strażaków PSP oraz OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, stabilizacji samochodów oraz wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do osób znajdujących się w pojazdach. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć natomiast 5 osób zostało poszkodowanych i przetransportowanych do szpitali przez Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas trwającej kilka godzin akcji droga krajowa nr 7 była nieprzejezdna dlatego zorganizowane zostały objazdy,  przy których pomagały Ochotnicze Straże Pożarne.

W trwającej ponad 5 godzin akcji uczestniczyło 5 zastępów PSP, 2 zastępy OSP w KSRG, ZRM, LPR, Policja, Prokurator.

Na miejsce zdarzenia przybył również Komendant Powiatowy PSP w Miechowie.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku bada policja.

Inf., fot: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje