sobota, 24 września 2022 14:12

Bucze. 130-lecie Szkoły Podstawowej

Autor Katarzyna Jamróz
Bucze. 130-lecie Szkoły Podstawowej

W sobotę (24 września) w Buczu odbyła się uroczystość z okazji 130-lecia istnienia miejscowej Szkoły imienia Księdza Jana Twardowskiego. Jubileuszową uroczystość uświetniło przedstawienie, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.

Widowisko poświęcone było historii szkoły (od początków tworzenia szkoły) po teraźniejszość. Spektakl okraszony był nagraniami wspomnień opowiedzianych przez byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników placówki. Wśród gości znaleźli się między innymi przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Brzeska Tomaszem Latochą, który na ręce dyrektora Michała Fudali przekazał ufundowany przez Urząd Miejski sprzęt sportowy.

Po uroczystej akademii goście zostali zaproszeni do zwiedzania wystawy, na której zgromadzono stare kroniki szkolne. Uczestniczący w wydarzeniu sołtys Bucza Daniel Szczupał z rozrzewnieniem przyglądał się fotografiom, na których uwieczniony był on sam, ale także jego siostry i tata. Takich wzruszających momentów było znacznie więcej.

Ostatnim akcentem rocznicowych uroczystości był piknik rodzinny na trawiastym boisku przyszkolnym. Głównymi organizatorami jubileuszu były kadra nauczycielska, uczniowie oraz Rada Rodziców na czele z Karoliną Surowiec.

Inf./Fot. UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka