poniedziałek, 28 czerwca 2021 06:48

Budowanie pozytywnego wizerunku w sieci – dlaczego jest tak ważne?

Autor Artykuł sponsorowany
Budowanie pozytywnego wizerunku w sieci – dlaczego jest tak ważne?

Prowadzisz firmę i zatrudniasz pracowników? Zależy Ci na tym, aby Twoje przedsiębiorstwo było postrzegane jako podmiot profesjonalny i przyjazny ludziom? Chcesz niczym magnes przyciągać najlepszych specjalistów i zatrudniać ich u siebie? W takim razie bliska powinna Ci być idea budowania wizerunku w sieci.

Firma przyjazna pracownikom – atrakcyjne miejsce pracy

W czasach tak zwanego rynku pracownika to pracodawca musi postarać się, aby stworzone przez niego miejsce pracy było w oczach potencjalnych kandydatów atrakcyjne i warte starań. Najlepsi specjaliści nie narzekają na brak propozycji. Przedsiębiorcy bowiem doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużą wartość może wnieść do firmy pracownik wykazujący się dużymi kompetencjami. Dlatego też warto dbać o dobrą reputację własnej firmy w przestrzeni internetowej. Dobrze jest regularnie sprawdzać komentarze pozostawione przez użytkowników, w miejscach takich jak chociażby Google Moja Firma czy GoWork (opinie o pracodawcach). Opinie tam się znajdujące czytają też inne osoby, nie tylko kontrahenci i pracownicy, ale także potencjalni klienci. Zajrzyj na stronę https://wmh.agency/e-wizerunek-czyli-budowanie-wizerunku-w-sieci/, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak radzić sobie z negatywnymi opiniami w serwisach GoWork czy Allegro?

Każdy klient ma prawo do podzielenia się własną opinią na temat danej firmy, produktu bądź usługi z potencjalnymi klientami. Nie ulega to żadnej wątpliwości. Problem jednak jest w tym, że Internet stanowi przestrzeń w dużej mierze anonimową. Skrzętnie potrafią wykorzystać to ci, którzy na pozostawianiu negatywnych opinii chcą zarobić. Mogą być na przykład opłacani przez konkurencję danego przedsiębiorstwa. Ofiarą tego typu nieuczciwych praktyk biznesowych często padają niczemu niewinni właściciele firm. Stąd też rośnie zainteresowanie tym, jak usunąć negatywną opinię z Google czy też jak usunąć negatywny komentarz Allegro, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Nie zawsze pracownicy tego typu serwisów zechcą sami w porę zareagować, a czasami po prostu nie są w stanie za pomocą dostępnych narzędzi zweryfikować tych opinii. Co gorsza, sprzedający na platformie Allegro często skarżą się na próby przekupstwa, które stosują wobec nich nierzetelni klienci. Nierzadko to sami kupujący oferują usunięcie komentarza w zamian w rekompensatę finansową. Ludzie bywają nieuczciwi - także w Internecie. Twojej firmie pewnego dnia również może się przydarzyć taka sytuacja. Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką efektywnego budowania wizerunku w sieci, zajrzyj do poniższego artykułu: https://wmh.agency/e-wizerunek-czyli-budowanie-wizerunku-w-sieci/.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje