wtorek, 3 sierpnia 2021 11:13

Budzów: Ukradł materiały budowlane za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Autor Mirosław Haładyj
Budzów: Ukradł materiały budowlane za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Współpraca kryminalnych z Suchej Beskidzkiej oraz Wadowic doprowadziła do zatrzymania 38-latka, który włamał się do nowo budowanego domu i ukradł stamtąd materiały i przedmioty budowlane i o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Na początku czerwca w Budzowie mieszkaniec powiatu suskiego zawiadomił policjantów o kradzieży z włamaniem do jego domu będącego w trakcie budowy z którego zniknęło część sprzętu budowlanego. Skradziona została m.in. pompa ciepła oraz panele ogrodzeniowe, a łączna suma poniesionych przez właściciela strat to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że kradzieży z włamaniem dokonał 38-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, którym również jest zainteresowana jednostka policji z jego terenu. W czwartek 29 lipca funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a skradzione mienie, które sprawca przechowywał w różnych miejscach zostało odzyskane.

– W wyniku działań suskich policjantów mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Wadowic ustalają natomiast czy mógł on dokonać podobnych przestępstw na terenie ich powiatu. Podejrzanego doprowadzono, najpierw do prokuratury, a później do sądu w Suchej Beskidzkiej, który przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował 38-latka na 3 miesiące

– powiedział w rozmowie z redakcją Głosu24 aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje