piątek, 2 lipca 2021 08:24

Burze i ulewy – kolejne ostrzeżenie dla Małopolski. Jak będzie w weekend?

Autor Aleksandra Tokarz
Burze i ulewy – kolejne ostrzeżenie dla Małopolski. Jak będzie w weekend?

Pogoda w najbliższych dniach wciąż będzie zróżnicowana. Silny deszcz w piątek wystąpi szczególnie na północy i wschodzie kraju, a także w górach. Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne wydano dla sześciu małopolskich powiatów.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje dziś od godz. 11 do godz. 21 burze, którym miejscami towarzyszyć będą opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru o prędkości od 60 do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska wynosi 70%, a stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.

Ostrzeżenie dotyczy sześciu małopolskich powiatów - nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego.

Jakiej pogody możemy spodziewać się w weekend? Jak informuje IMGW, w piątek w Małopolsce przewiduje się zachmurzenie umiarkowane, gdzieniegdzie wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, głównie w górach. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, w górach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 18°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, lokalnie w górach do 80 km/h.

W Krakowie temperatura wynosić będzie 23°C, a w Zakopanem 20°C.

W sobotę niewiele się zmieni. Zachmurzenie wciąż będzie duże, jednak po południu pojawią się przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie burze. Suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C, w rejonach podgórskich około 20°C, wysoko w Beskidach 13°C, 14°C, na szczytach Tatr około 10°C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h - informuje IMGW.

W Krakowie 22°C, w Zakopanem 20°C.

Niedziela upłynie pod znakiem umiarkowanego, miejscami wzrastającego do dużego, zachmurzenia, z możliwością przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków zachodnich.

W Krakowie prognozuje się 25°C, w Zakopanem 23°C.

fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje