poniedziałek, 6 marca 2023 12:36

Był zdezorientowany, nie wiedział jak ma wrócić do domu. Z pomocą nadeszli policjanci

Autor Katarzyna Jamróz
Był zdezorientowany, nie wiedział jak ma wrócić do domu. Z pomocą nadeszli policjanci

Szczęśliwy finał miała policyjna interwencja w jednym ze sklepów w Zakopanem, gdzie pomocy potrzebował zagubiony starszy mężczyzna. Tatrzańscy policjanci zaopiekowali się seniorem, ustalili, jak się nazywa i gdzie mieszka, a następnie odwieźli do miejsca zamieszkania, przekazując go pod opiekę domownikom.

Po raz kolejny okazało się, jak ważne jest właściwe reagowanie na sytuacje, które czasami napotykamy w codziennym życiu. Tym razem pomocy potrzebował starszy zagubiony mężczyzna, który zdezorientowany tym gdzie się znajduje, zwrócił na siebie uwagę personelu sklepu.

– Ekspedienci wezwali tatrzańskich policjantów, którzy zaopiekowali się 79-letnim seniorem. Okazało się, że mający problemy ze zdrowiem mężczyzna, nie wiedział, jak ma wrócić do domu. Bezradny 79-latek był zdezorientowany i wypowiadał się nielogicznie. Wszystko wskazywało na to, że ma problemy z pamięcią. Policjanci zaopiekowali się nim, zapraszając go do ciepłego radiowozu. W międzyczasie ustalili jego dane osobowe, a następnie odwieźli do miejsca zamieszkania przekazując pod opiekę domownikom

– informuje asp. szt. Roman Wieczorek, oficer prasowy KPP w Zakopanem.

Senior znalazł się blisko dwa kilometry od swojego domu. Tym razem wszystko skończyło się szczęśliwie.

Inf./Fot. KPP Zakopane (zdj. poglądowe)

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka