środa, 17 stycznia 2024 08:36

Była wiceprezydent Krakowa oskarżona o łapówkarstwo. Oszustwa w przedszkolach "Pod Magnolią"

Autor Katarzyna Domagała
Była wiceprezydent Krakowa oskarżona o łapówkarstwo. Oszustwa w przedszkolach "Pod Magnolią"

Była wiceprezydent Krakowa Katarzyna Ś. usłyszała zarzuty przyjęcia łapówki. Chodzi o kwotę ponad 200 tys. zł. Sprawa dotyczy wyłudzeń na kwotę 5 mln zł. Oszustwa mieli dopuścić się właściciele sieci przedszkoli "Pod Magnolią", które działają w Krakowie i Katowicach.

O śledztwie krakowskiej prokuratury poinformował dziennikarz Paweł Figurski z portalu Wirtualna Polska. W czerwcu 2022 roku policja małopolska zatrzymała trzy osoby, które miały dokonywać wyłudzeń finansowych. Chodzi o właścicieli sieci przedszkoli "Pod Magnolią", które działają na terenie Krakowa i Katowic. Właściciele mieli podawać zawyżoną liczbę dzieci, by uzyskać odpowiednie dotacje z urzędów. Jak ustalił dziennikarz WP, straty Krakowa mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu mln zł. Oskarżone o nielegalne czerpanie korzyści majątkowych zostały trzy osoby.

Była wiceprezydent Krakowa z zarzutami

Jak się okazuje, w sprawę zamieszana jest również była wiceprezydent Krakowa Katarzyna Ś., która pełniła tę funkcję w latach 2015-2018. M.in. wiceprezydent miała przyznawać dotacje i zaniedbywać kwestie kontroli przyznawanych środków. Katarzyna Ś. usłyszała m.in. zarzut przyjęcia łapówki na kwotę ponad 200 tys. zł.

Foto: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka