środa, 4 września 2019 20:08

Charsznica zaprasza na jubileuszowe XXV Charsznickie Dni Kapusty

Autor Mirosław Haładyj
Charsznica zaprasza na jubileuszowe XXV Charsznickie Dni Kapusty

W sobotę 7 września w Charsznicy rozpoczną się jubileuszowe XXV Dni Kapusty. Dwudniowe świętowanie zwieńczy koncert, podczas którego na scenie wystąpi Golec uOrkiestra.

Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie organizatorzy przewidzieli dla uczestników charsznickiego święta. W sobotę obchody Dni Kapusty zostaną zainaugurowane rano o godzinie 7:00. Wtedy to rozpoczną się  Zawody Wędkarskie nad zalewem w Tczycy. Następnie rywalizacja przeniesie się na obiekty orlika i hali sportowej w Miechowie-Charsznicy oraz Klubu Planeta, gdzie odpowiednio rozpoczną się zawody w piłce nożnej, tenisie stołowym i piłce plażowej.

W sobotnie popołudnie warto zarezerwować sobie czas i przyjść na stadion sportowy miejscowego LKS-u Spartak. To właśnie na terenie tego obiektu o godz. 16:00 rozpocznie się pokaz motocykli oraz koncert zespołów Bohema i Elefantes. Po nich, na scenie pojawi się formacja Rytm a także gość z Chicago, zespół White And Red Band. Na godzinę 18:30 przewidziano występ grupy Malibu, po której na scenie pojawią się Energy Girls.

O godz. 20:30 odbędzie się wręczenie pucharów zwycięzcom rozegranych wcześniej turniejów sportowych. Zaraz po ceremonii, równo o 21:00 planowany jest koncert gwiazdy wieczoru, którą będzie zespół Long&Junior. Od godziny 22:00 DJ Salis zaprosi zgromadzonych na parkiet, a taneczną zabawę uatrakcyjni świetlny pokaz. Zakończenie sobotniego świętowania organizatorzy zaplanowali na godzinę wpół do pierwszej w nocy.

Niedziela, czyli drugi dzień charsznickiego święta, rozpocznie się od instruktażu i prezentacji warzyw i maszyn rolniczych. Prezentacje rozpoczną się o godz. 9:00 w siedmiu różnych lokalizacjach. Na poszczególnych poletkach, przygotowanych przez różne firmy nasienne, oglądający będą mogli zobaczyć m.in. nowe odmiany kapusty.

O godzinie 13:30 rozpocznie się msza święta w kościele pw. Jana Chrzciciela w Chodowie, skąd, po jej zakończeniu, wyruszy korowód, który swój pochód zakończy na stadionie sportowym LKS Spartak. O godzinie 15:00 na miechowsko-charsznickim obiekcie przewidziane jest oficjalne otwarcie jubileuszowych XXV Dni Kapusty. O godz. 15:30 zgromadzeni dowiedzą się kto zdobył tytuł Kapuścianej Pary Królewskiej, a pół godziny później zostaną ogłoszone wyniki konkursu na „Najcięższą Polską Główkę Kapusty – 2019”. Zabawę i muzyczne świętowanie rozpocznie się o 16:20, kiedy to na scenie pojawią się zespoły Śpiewające Struny i Laki Hao. O 17:00 zebranej publice przygrywać będzie Orkiestra Dęta Hejnał z Chodowa oraz lokalny zespół ludowo-folklorystyczny Charszniczanka. O godz. 18:00 scenę w swoje posiadanie obejmie Reggaeside, a o 20:00 wystąpi tegoroczna gwiazda Dni Kapusty – zespół Golec uOrkiestra.

Charsznickie świętowanie zostanie zakończone pokazem sztucznych ogni, które zaplanowane jest na godzinę 21:30.

Fot. i inf.: UG Charsznica

Miechów - najnowsze informacje