poniedziałek, 8 marca 2021 09:23

7. edycja „12H Slalom Maraton Zakopane” z udziałem Prezydenta za nami

Autor Mirosław Haładyj
7. edycja „12H Slalom Maraton Zakopane” z udziałem Prezydenta za nami

W niedzielę na Polanie Szymoszkowej, jak co roku, Prezydent RP wziął udział w charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane”.

Inaugurując imprezę, prezydent przypomniał co jest jej celem.

– Cel zawodów jest ponadczasowy – to zbiórka pieniędzy na kolejny rok rehabilitacji i integracji przez sport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym pomaga Fundacja HANDICAP

– przypomniał Andrzej Duda.

– To zaszczyt, że po raz kolejny mogę być z Państwem

– dodał prezydent, dziękując wszystkim za udział w tej akcji.

– Poczytuję sobie za zaszczyt, że po raz kolejny mogę być z Państwem, mogę wziąć udział w tym slalomie gigancie, gdzie każdy zjazd, każdy pokonany metr służy temu, by wspierać integrację dzieci i młodzieży – wspierać ich możliwości rozwojowe

– mówił Andrzej Duda.

Niedzielny slalom zorganizowano już po raz siódmy. Poniżej film z inauguracji.

Każdy kilometr się liczy

12h Slalom Maraton to cykliczne charytatywne zawody, których celem jest pobicie rekordu Polski podczas 12-godzinnej (w tym roku skróconej z powodu pandemii) drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. W bicie rekordu zaangażowana jest drużyna składająca się z najlepszych zawodników, trenerów i instruktorów w narciarstwie alpejskim od lat 70-tych do dziś. Za każdy przejechany przez nich metr sponsorzy przekazują fundacji określoną kwotę, która pozwala finansować zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przez najbliższy rok.

Podczas imprezy na ręce Prezydenta przekazane zostały kolekcjonerskie, ozdobione rysunkami dzieci, narty Maryny Gąsienicy-Daniel – narciarki alpejskiej.

– Narty są autorstwa dzieci, więc chciałbym, aby także dzieciom służyły

– powiedział Andrzej Duda i przekazał je fundacji HANDICAP, by podczas aukcji charytatywnej można było pozyskać kolejne środki na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Fot. i inf.: prezydent.pl

Podhale

Podhale - najnowsze informacje