wtorek, 9 stycznia 2024 14:32

“Chcę wskrzesić pamięć o wyjątkowym zespole”. Utalentowana Sądeczanka marzy, by usłyszeć swój głos w radiu

Autor Mirosław Haładyj
“Chcę wskrzesić pamięć o wyjątkowym zespole”. Utalentowana Sądeczanka marzy, by usłyszeć swój głos w radiu

Pod koniec 2022 r. na YouTubie pojawił się pierwszy utwór pochodzącej z Sądecczyzny Agnieszki Kruczek. 2023 r. przyniósł kolejne piosenki. Sądeczanka planuje w tym roku wydać pierwszą płytę.

Pierwszy singiel pochodzącej z Sądecczyzny Agnieszki Kruczek "James Blunt (Przed Północą)" trafił na YouTube w 2022r. Miniony rok przyniósł artystce kolejne utwory. Każda nowa piosenka spotyka się z bardzo dobrym odbiorem ze strony fanów.

–Dziewczyno, odtwarzam to w kółko od kilku godzin, w aucie, w domu, w pociągu, SZOK! Jak to siadło idealnie! Gratuluję i kibicuję – napisał jeden z użytkowników YouTube.

Agnieszka pochodzi z Rytra, studiowała w Krakowie, a teraz pracuje w Warszawie. Mimo że nie zdecydowała się na studia na Akademii Muzycznej, to właśnie muzyka jest całym jej światem. Jak sama mówi, płynie ona w jej krwi. Zresztą talent odziedziczyła w genach:

–Jeśli chodzi o muzyczne korzenie, to mój dziadek od wielu lat gra na akordeonie. Od małego słyszałam, jak czarował dźwiękiem i umilał wszystkie nasze rodzinne spotkania. To po nim mam zamiłowanie do klawiatury, a po babci do śpiewu – powiedziała w rozmowie z Głosem24.

O pracy nad piosenkami i muzycznych planach rozmawiamy z Agnieszką Kruczek.

Agnieszka Kruczek/ Fot. archiwum prywatne
Agnieszka Kruczek/ Fot. archiwum prywatne

Tuż przed świętami sprawiła pani swoim fanom prezent. W sieci pojawił się kolejny pani singiel.

–Piosenka czekała na premierę od lata, ale ostatecznie pojawiła się przed świętami. Mimo że na teledysku oddycham jeszcze ciepłym powietrzem, przekaz piosenki pozostaje aktualny przez wszystkie pory roku, bo ,,Nie ma czasu na niemiłość”

Ludzie często o tym zapominają, zatracając się w nerwach, niepotrzebnych kłótniach i martwiąc się o jutro, jakby było im dane. Trzeba doceniać każdy dzień i szukać w nim małych radości oraz powodów do wdzięczności. To moja dewiza życiowa!

Jest pani Sądeczanką, więc w teledysku nie mogło zabraknąć akcentu regionalnego.

–Klip był kręcony w Rytrze - mojej rodzinnej miejscowości. Wybrałam do niego kilka swoich ulubionych miejscówek. Oczywiście Rytro posiada ich o wiele więcej, dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzenia i eksploracji ich!

Kolejny raz w powstaniu utworu pomagał pani Maciej Buksa.

–Tak, Maciek to autor tekstu oraz twórca teledysku. Współpracujemy od samego początku i powoli, małymi muzycznymi krokami brniemy do przodu.

W minionym roku opublikowała pani w internecie cztery utwory. Jak wspomina pani ich powstawanie?

–Jeśli chodzi o aspekty wokalne, to każda z tych piosenek jest w innym stylu i każda w równym stopniu dała pole do odkrycia nowego muzycznego horyzontu. Pod względem tworzenia klipów zdecydowanie najbardziej wymagający był plan do piosenki pt. ,,Odbicia”. Spędziliśmy kilkanaście godzin na nagrywkach. Cały teledysk składa się wyłącznie z odbić, dlatego nie lada wyzwaniem było znalezienie tylu miejsc z nimi w roli głównej. Obejrzyjcie klip i przekonajcie się sami!

Z którego z opublikowanych w 2023 r. utworów jest pani najbardziej zadowolona?

–Lubię wracać do ,, Za rękę mocno złap” - przypomina mi o beztroskim lecie, oglądaniu gwiazd na niebie i słuchaniu ulubionych winyli.

Przed nami nowy rok. Jakie są pani muzyczne plany?

–Jeszcze w tym miesiącu na streamingach pojawi się cover piosenki pt. ,, Z popiołu i wosku” 2 plus 1. Chcę w ten sposób wskrzesić pamięć o tym wyjątkowym zespole, którego twórczość już w dzieciństwie pokazała mi mama. Później zamiast wydawania pojedynczych piosenek jest plan na płytę. Oby się pomyślnie spełnił!

A prywatnie, jakie są pani marzenia?

–Prywatnie marzę o usłyszeniu swojej piosenki w radiu, tak przypadkowo, np. podczas jazdy samochodem albo po wejściu do jakiegoś sklepu  Usłyszeć gdzieś w tle swój głos to byłoby dla mnie wielkie spełnienie.

Posłuchaj piosenki "Nie ma czasu na niemiłość"

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka