czwartek, 9 maja 2024 12:11

Chciał kupić motocykl, jednak odjechał bez płacenia. Policja zatrzymała 14-latka

Autor Patryk Trzaska
Chciał kupić motocykl, jednak odjechał bez płacenia. Policja zatrzymała 14-latka

Miał być zwykłym klientem, chcącym sprawdzić działanie motocykla przed jego zakupem, a okazał się złodziejem. 14-latek wsiadł na pojazd i szybko odjechał w nieznanym kierunku. Dzień później on i jego wspólnik byli już w rękach policji. O ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

Do zdarzenia doszło we wtorek (7 maja) w miejscowości Brzana w powiecie gorlickim. Jeden z mieszkańców wystawił na sprzedaż motocykl typu cross o wartości ponad 4 tysięcy złotych. Na miejsce przyjechał 14-latek zainteresowany kupnem pojazdu. Pod pozorem sprawdzenia działania motocykla wystawionego na sprzedaż, przed jego zakupem, po uruchomieniu go, odjechał na nim w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się policjanci z powiatu gorlickiego, którzy już dzień później na terenie jednej z miejscowości powiatu tarnowskiego odnaleźli skradziony motocykl. Niedługo później w rękach policji znaleźli się złodzieje, którymi okazali się dwaj współpracujący ze sobą 14-latkowie. O ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny. Motocykl został już przekazany właścicielowi.

Foto ilustracyjne: pixabay

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka