wtorek, 16 listopada 2021 15:42

Chełmek: Groźny pożar hali produkcyjnej i magazynów

Autor Tomasz Stępień
Chełmek: Groźny pożar hali produkcyjnej i magazynów

Ponad 50 strażaków przez ponad 3 godziny walczyło z pożarem, który dziś rano wybuchł na terenie jednej z firm przy ul. Przemysłowej w Chełmku (powiat oświęcimski).

Zgłoszenie o pożarze przyszło do jednostek o godzinie 10.42. Pierwsze informacje mówiły o pożarze tworzyw sztucznych na placu składowym. Do zdarzenia wyjechało 6 samochodów PSP Oświęcim oraz OSP Chełmek, Bobrek, Broszkowice i Gorzów. W momencie przyjazdu strażaków pożar obejmował ponad 500 metrów kwadratowych placu oraz częściowo jeden budynek. Ale bezpośrednio zagrożone były także przylegające do pożaru kolejne 2 budynki. Dlatego kierujący działaniem ratowniczym zażądał dodatkowych ratowników i sprzętu.

Pożar objął plac ze składowanym  tworzywem (m.in polipropylen do produkcji regranulatu) oraz gotowego produktu, część hali do przetwarzania tych materiałów. Uratowano sąsiednie obiekty (firmy zewnętrzne). W sumie w działaniach trwających ponad 3 godziny wzięło udział ponad 50 strażaków (18 samochodów) z PSP Oświęcim, OSP - Chełmek, Gorzów, Bobrek, Broszkowice i Brzezinka oraz PSP Wadowice i Chrzanów.  Przypuszczalna przyczyna powstania pożaru nie została jeszcze określona.

Info i fot: PSP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje