środa, 15 grudnia 2021 15:58

Choinki dla Krwiodawców. Już jutro akcja w całej Polsce

Autor Edyta Sowa
Choinki dla Krwiodawców. Już jutro akcja w całej Polsce

Jutro 16 grudnia 2021 r. w całej Polsce Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we współpracy z Lasami Państwowymi rozdadzą świąteczne drzewka.

Ci którzy tego dnia zdecydują się oddać krew w jednym z wyznaczonych punktów, otrzymają w podziękowaniu drzewko prosto z lasu. Naturalne podarunki od Lasów Państwowych pochodzą z planowanych przez leśników cięć pielęgnacyjnych oraz ze specjalnych plantacji choinkowych. Są to miejsca w lesie, na których nie mogą rosnąć wysokie drzewa, np. pod liniami energetycznymi lub w przyszłości planowane jest inne wykorzystanie tej powierzchni. Plusem posiadania pachnącego drzewka jest zdecydowanie ekologia, to plastikowe będzie rozkładać się kilkaset lat, poza tym to z lasu dostarczy nam tlenu i roztoczy piękny zapach w domu.

– Po raz kolejny Lasy Państwowe włączyły się w akcję ratującą ludzkie życie - podkreślił podczas konferencji Edward Siarka wiceminister klimatu i środowiska– Choinki, które leśnicy przygotowali dla krwiodawców jest to wyjątkowy dar, symbol nowego życia - dodał minister.

lasy.gov.pl

Jeśli zdecydujecie się oddać krew właśnie jutro trzeba spełniać następujące warunki:

-wiek od 18 do 65 lat i ważysz powyżej 50 kg,

-nie mieć objawów przeziębienia,

-przez  ostatnie półrocze nie można być leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi ani nie mieć też wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych badań diagnostycznych,

- akupunktury, tatuaż, przekłucia uszu lub innych części ciała w ciągu ostatnich 6 miesięcy niestety wykluczają chętnych

Więcej informacji i punkt, gdzie należy się zgłosić na www.twojakrew.pl

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka