czwartek, 11 lipca 2019 14:10

Chrzanów i okolice. Oddajcie głos na lokalną inicjatywę społeczną

Autor Joanna Frydrych
Chrzanów i okolice. Oddajcie głos na lokalną inicjatywę społeczną

Od 17 czerwca do 14 lipca wszyscy mieszkańcy i zaangażowani w życie społeczne działacze mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad VI edycją programu objął Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek.

W regionie 101 konkurują ze sobą: Razem Dla Szkoły - Stowarzyszenie Przy SP W Myślachowicach, Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów, Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „PLUS” W Trzebini.

Podczas głosowania, które trwa od 17 czerwca do 14 lipca, klienci sklepu będą mogli zagłosować na najatrakcyjniejszy i najpotrzebniejszy – według nich – projekt. W jaki sposób? Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Chrzanów i okolice – w tym regionie rywalizują ze sobą następujące projekty:

  • Razem Dla Szkoły - Stowarzyszenie Przy SP W Myślachowicach
  • Jesteśmy FIT!
  • Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów
  • Projekt: Organizacja Rajdu Rowerowego Chrzanowskich Cyklistów 'Biblioteka na dwóch kółkach" w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu
  • Placówka Wsparcia Dziennego Świetlica „PLUS” W Trzebini
  • Projekt: Nauka - Lubię to!

W VI edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

Każdy głos się liczy!
Głosowanie to czas, w którym mieszkańcy łączą swoje siły i walczą o najlepszy według nich projekt. Doceniamy ich ogromne zaangażowanie i w związku z tym postanowiliśmy ułatwić dostęp do oddania głosu wszystkim klientom – przy każdej kasie samoobsługowej znajdzie się pojemnik z żetonami. Wprowadzona przez nas nowa formuła odbioru żetonów jest szansą na oddanie głosu przez klientów, którzy korzystają z bardziej nowoczesnych form robienia zakupów. - mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji Tesco.

Listę wszystkich projektów, na które można głosować w sklepach Tesco w ramach VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie programu www.tesco.pl/pomagamy

Partner strategiczny: www.fundacjatesco.pl , partner merytoryczny: www.stocznia.org.pl

Info: UM Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje