wtorek, 20 kwietnia 2021 11:45

Chrzanów. Tego kaca zapamięta na zawsze. 15-latka miała ponad trzy promile

Autor Norbert Kwiatkowski
Chrzanów. Tego kaca zapamięta na zawsze. 15-latka miała ponad trzy promile

Imprezę, którą zorganizowała sobie chrzanowska młodzież nad rzeką Chechło jedna z uczestniczek zapamięta do końca życia. Przypadkowy przechodzień powiadomił odpowiednie służby ratunkowe widząc zataczającą się jedną z nastolatek, która miała ponad 3 (!) promile alkoholu we krwi. Teraz, młodych czekają poważne konsekwencje...

19 kwietnia br. około godz. 18:30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie został poinformowany przez załogę pogotowia ratunkowego, o nastolatce, która była  w stanie upojenia alkoholowego. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa nastolatków na jednym z komunikatorów  internetowych umówiła się na spotkanie nad rzeką Chechło w Chrzanowie, gdzie wspólnie mieli spożywać alkohol.

Dziwne zachowanie 15-latki, która ledwo trzymała się na nogach, zauważył jeden z przechodniów, który natychmiast postanowił  zaalarmować odpowiednie służby. Przed przyjazdem załogi karetki pogotowia oraz policji większa grupa nastolatków oddaliła się w obawie przed konsekwencjami. Przewiezionej do szpitala z otarciami naskórka  15-latce pobrano krew na oznaczenie alkoholu  z wynikiem ponad 3 promile.

Policjanci bardzo szybko ustalili, kto brał udział w spotkaniu nad rzeką. Cała grupę mogą czekać konsekwencje prawne przed sądem rodzinnym. Drugim aspektem sprawy jest złamanie zasad sanitarnych dotyczących grupowania się.

Co ciekawe, nie tylko młodych imprezowiczy mogą czekać poważne konsekwencje. Policjanci ustalają, skąd nastolatkowie wzięli alkohol. Osobie, która go sprzedała, grozi grzywna, jak również utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

Info: małopolska.policja.gov.pl

Foto: zdjęcie poglądowe/edziecko.pl

Chrzanów - najnowsze informacje