środa, 27 listopada 2019 18:42

Chrzanów: Właściciele psów, tam będziecie mogli zabrać swoich pupili

Autor Anna Piątkowska-Borek
Chrzanów: Właściciele psów, tam będziecie mogli zabrać swoich pupili

W Chrzanowie powstaje PSIstanek. Jest to jedno z zadań realizowanych w ramach Chrzanowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

PSIstanek nabiera kształtów.

– Trwają prace przy montowaniu urządzeń, które będą służyły naszym pupilom i ich właścicielom podczas spacerów. Jest to miejsce stanowiące uzupełnienie codziennej psiej aktywności. To miejsce do korzystania z wybiegu zgodnie z ustalonym regulaminem – podaje Urząd Miejski w Chrzanowie.

Wybieg dla psów – Chrzanowski PSIstanek będzie pierwszym w gminie Chrzanów parkiem dla czworonogów. Powstaje na skwerze, przy skrzyżowaniu ulic: Śląskiej i Sienkiewicza.

Projekt ten uplasował się na drugim miejscu podczas ubiegłorocznego głosowania i powstaje w ramach Chrzanowskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

Jak argumentowali inicjatorzy projektu, w gminie Chrzanów brakuje miejsca przeznaczonego tylko dla psów. Tymczasem corocznie zwiększa się ilość psich obywateli i rośnie świadomość ich właścicieli, którzy chcą zarówno aktywnie spędzać czas ze swoimi pupilami, jak i zapewnić im odpowiednią ilość ruchu w pism towarzystwie.

Ogrodzony teren Chrzanowskiego PSIstanku będzie miejscem, gdzie czworonogi będą mogły swobodnie wybiegać się, nie przeszkadzając nikomu.

Chrzanów - najnowsze informacje