środa, 20 stycznia 2021 12:52

Chrzanów. Uwaga! Zmiana tras przejazdów autobusów ZKKM

Autor Wiktoria Mitura
Chrzanów. Uwaga! Zmiana tras przejazdów autobusów ZKKM

W związku z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Krakowskiej w Chrzanowie od 21 stycznia od godz. 7:00 zmianie ulegają trasy przejazdu linii komunikacyjnych. Ponadto zostaje  utworzony tymczasowy dworzec autobusowy przy ul. Kard. Wyszyńskiego.

Od 21 stycznia zmianie ulegają trasy przejazdu następujących linii komunikacyjnych: 3, 8, 9, 15, 17a,  17b, 25, 30, 31, 32a, 32b, 35 i 38.

Autobusy jadące od ul. Podwale (linie Nr 3, 8, 17b, 25, 30, 32a, 35 i 38) oraz od ul. Szpitalnej (linie Nr 17a i 32b) zamiast jechać na Dworzec  ZKKM ul. Krakowską, pojadą ul. Trzebińską, obsłużą przystanek Chrzanów Trzebińska (przy Kauflandzie) i pojadą na tymczasowy dworzec (zlokalizowany na  parkingu przy ul. Wyszyńskiego, w rejonie Powszechnej Spółdzielni  Mieszkaniowej).

Autobusy wyjeżdżające z tymczasowego dworca (linie 3, 8, 17a, 17b, 25, 30, 32a, 32b, 35 i 38), obsłużą przystanek Chrzanów Trzebińska (przy Biedronce) i pojadą w dalszą trasę.

Nie będą one obsługiwały następujących przystanków: Chrzanów Dworzec ZKKM,  Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS oraz Chrzanów Sienna.

WYJĄTKI: 3 kursy linii Nr 38 w dni robocze (o godz.: 12:15, 14:15 i 15:25) pojadą z Dworca ZKKM dotychczasową trasą z obsługą przystanków: Chrzanów Śródmieście, Chrzanów ZUS, Chrzanów Sienna.

Autobusy linii Nr 31 jadące do Dworca ZKKM kursować będą od przystanku Chrzanów Szpital północno-wschodnią obwodnicą Chrzanowa i ul. Zieloną z pominięciem przystanku Chrzanów Szpitalna.

Od  Dworca ZKKM przy ul. Zielonej kursy realizowane będą do szpitala jak  dotychczas. Takie przebiegi linii Nr 31 będą zarówno w dni robocze, jak i  w soboty, niedziele i święta.

Kursy linii Nr 9 i 15 jadące z Trzebini w kierunku Dworca ZKKM realizowane będą północno-wschodnią obwodnicą Chrzanowa i ul. Zieloną z pominięciem przystanku Chrzanów Trzebińska.

26 kursów linii Nr 9 w dni robocze, jadących w kierunku Trzebini wyjedzie z powrotem w  stronę obwodnicy i dalej w kierunku przystanku Trzebinia Bereska lub do  Valeo (ominą przystanki Chrzanów: Śródmieście, ZUS, Sienna, Podwale i  Trzebińska).

12 kursów  Nr linii 9, w dni robocze szkolne i 10 kursów w dni robocze wolne od nauki szkolnej, pojedzie z Dworca ZKKM dotychczasową trasą i obsłuży  przystanki Chrzanów: Śródmieście, ZUS, Sienna, Podwale, Trzebińska.

W soboty, niedziele i święta, nie przewiduje się obsługi tych przystanków przez linię Nr 9.

UWAGA

Dodatkowo  zmianie ulegają dotychczasowe godziny odjazdów z przystanków  początkowych następujących kursów jadących w kierunku dworca  tymczasowego.

Chrzanów - najnowsze informacje