czwartek, 26 października 2023 05:55

Chwile grozy na stacji benzynowej. Pijany kierowca tira wjechał w dystrybutor

Autor Norbert Kwiatkowski
Chwile grozy na stacji benzynowej. Pijany kierowca tira wjechał w dystrybutor

Do poważnego zdarzenia doszło w Przeciszowie. 40-letni kierowca tira wjechał pijany w dystrybutor na stacji paliw. Teraz czekają go poważne konsekwencje.

Do całego zdarzenia doszło w godzinach wieczornych 25 października. Na miejscu interweniowało kilka jednostek Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe, Policja oraz obsługa techniczna stacji.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, iż będący pod wpływem alkoholu pochodzący z Mazowsza 40-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Renault, manewrując ciężarówką po terenie stacji, uderzył w dystrybutor z gazem powodując jego rozszczelnienie. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci prowadzą czynności w związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Natomiast za sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Foto: Zdjęcie poglądowe/Policja.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka