środa, 7 lipca 2021 08:56

„Czarnek, podaj się do dymisji”. Lewicowa młodzieżówka protestowała w Tarnowie

Autor Aleksandra Tokarz
„Czarnek, podaj się do dymisji”. Lewicowa młodzieżówka protestowała w Tarnowie

Wprowadzenie daleko idących zmian w funkcjonowaniu szkół – to plan resortu edukacji. Te jednak wywołują protesty. Młodzież wyraziła swój sprzeciw już między innymi w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Protesty odbyły się także w Tarnowie. – Tarnów, tak jak cała Polska, chce dymisji najgorszego polskiego Ministra Edukacji i Nauki – napisali działacze lewicowej młodzieżówki na Twitterze.

- Kolejne próby indoktrynacji sfery edukacji przez pseudoMinistra Edukacji i Nauka Przemysława Czarnka nie mogą zostać bez odpowiedzi i protestu obywateli, którzy chcą wolnego, równego, demokratycznego i europejskiego państwa. Nie chcemy powrotu do średniowiecza! Chcemy rzetelnej edukacji na miarę XXI w.! Pokażmy naszą siłę – zachęcali działacze Młodej Lewicy.

Jak tłumaczył minister edukacji, celem popieranej przez niego nowelizacji Prawa oświatowego jest uchronienie dzieci od demoralizacji. – Chcemy, żeby nasze dzieci wychowywały się w normalnych warunkach - właściwych dla cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej, w której my wzrastaliśmy – powiedział na antenie TVP Info. Dodał, że chce "urealnić nadzór pedagogiczny kuratorów oświaty po to, żeby nie zdarzały się sytuacje - na razie jeszcze incydentalne w wielkich miastach - że do szkół wchodzą organizacje demoralizujące dzieci pod przykrywką jakiejś edukacji seksualnej, ale w istocie uczące dzieci czegoś, co jest wulgarne i nieadekwatne w stosunku do ich wieku".

Tarnów. Ci uczniowie nie poradzili sobie z maturami. Jak to wygląda w przypadku poszczególnych szkół?
Wiadomości Tarnów. Tegoroczną maturę w Tarnowie zdało 1870 osób. Niektórym jednak nie poszczęściło się - mowa o konkretnych uczniach.

Jak zaznaczył, to "kurator, jako organ nadzoru pedagogicznego, musi sprawdzić czy treści, które chce serwować organizacja pozarządowa w szkole rzeczywiście są właściwe". - Konstytucyjnie ciąży na nas obowiązek zapobiegania demoralizacji dzieci i młodzieży - powiedział.

Przeciw zapowiadanej nowelizacji protestują zarówno nauczyciele, jak i dyrektorzy, czy działacze lewicowych młodzieżówek. Tak było także w Tarnowie. Protest odbył się pod hasłem „Stop indoktrynacji szkół! #CZARNEKOUT”. Protestujący zebrali się pod siedzibą Delegatury Kuratorium Oświaty. Na transparentach, które mieli przy sobie, znalazły się takie hasła, jak: "Czarnek, take it easy i podaj się do dymisji" czy "Chcemy edukacji, nie czarnkowej indoktrynacji". - Mówimy dość agresji słownej, mówimy dość wszechmocnym kuratorom i mówimy dość wprowadzania przymusu lekcji religii w szkołach! - napisał w mediach społecznościowych Kamil Mitera z Młodej Lewicy.

fot. Facebook/Kamil Mitera

Tarnów - najnowsze informacje