wtorek, 15 lutego 2022 15:32

Tarnów: Czołowe zderzenie osobówki z busem

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów: Czołowe zderzenie osobówki z busem

W wyniku utraty panowania nad pojazdem, samochód osobowy zderzył się z busem. Kierująca osobówką z poważnymi urazami kończyn dolnych trafiła do tarnowskiego szpitala. Droga powiatowa przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana.

15 lutego (wtorek) o godzinie siódmej rano, dyspozytor numeru alarmowego otrzymał informację o wypadku na granicy Brzozówki i Zaczarnia. Na miejsce zdarzenia skierowano zespół karetki pogotowia ratunkowego, strażaków oraz załogę ruchu drogowego.

– Na miejscu okazało się, że kobieta prowadząca osobowego peugeota, na łuku śliskiej drogi straciła panowanie nad swoim samochodem i uderzyła w jadącego z przeciwnej strony busa, w którym podróżowały cztery osoby. W wyniku uderzenia, kierująca osobówką zakleszczyła się w swoim pojeździe. Z pomocą ruszyli strażacy.

– relacjonuje policja.

Kobieta z poważnymi obrażeniami kończyn dolnych została przetransportowana do tarnowskiego szpitala. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Po zakończonych czynnościach kłopoty zdrowotne zgłosili pasażerowie busa, którzy również trafili na badania do tarnowskiego szpitala. Kolejne kroki w sprawie zdarzenia drogowego będą podejmowane po ustaleniu obrażeń.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje